Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (10.9.): Zmiešané signály u altcoinov, Bitcoin čaká

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.9.2019 – Bitcoin to skúšal za posledný deň rôznymi smermi, no v konečnom dôsledku je aktuálne presne tam, kde pred 24 hodinami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 10 300 dolárov, čo je rovnaká cena, na akej bol pred 24 hodinami. Počas nich však testoval hodnoty medzi 10 100 dolármi až 10 450 USD. Z týždenného pohľadu je taktiež zhruba na tom istom – len v miernom mínuse 0,3%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum reagovala na pohyby bitcoinu pozitívne – posilnila o necelé dve percentá na 182,50 USD. Za posledných 7 dní je v pluse 2,5%.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP posilnila za posledných 24 hodín o pol percenta. V rovnakom pluse je aj z týždenného pohľadu. Aktuálna hodnota XRP je 0,261 USD.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme niekoľko kryptomien, ktoré využili stagnáciu bitcoinu na mierne posilnenie. Za zmienku stojí rast EOS (+5%), Cardano (+5%), Cosmos (+10,5%), Maker (+6%), BitTorrent (+6%) alebo Holo (+6%).

Našli sa však aj altcoiny, ktoré oslabovali. Najmenej sa darilo Bitcoin SV (-5%), Tezos (-4,5%) a ByteCoinu (-7%).

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi EOS (+16%), BitTorrent (+12%) a Augur (+28%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o zhruba jednu miliardu na 265 miliárd USD. Volume je 60 miliárd USD, z čoho tvorí obchodovanie s BTC 17 miliárd dolárov. Podľa onchainfx.com sú reálne objemy obchodovania s bitcoinom 857 miliónov dolárov. Dominancia bitcoinu klesla o 0,3% na 69.7%.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne