Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (10.8.): Dominancia Bitcoinu atakuje 70%! + „Fun Fact“

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.8.2019 – Cena altcoinov pokračuje v oslabovaní aj počas obdobia, kedy bitcoin voči doláru stagnuje. Prinášame dnešný pohľad na trh s kryptomenami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin ide takpovediac do strany, keďže už tretí deň v rade uvádzame, že sa obchoduje okolo ceny 11 800 dolárov. Jeho aktuálne cena je oproti včerajšku prakticky nezmenená, no v porovnaní s minulou sobotou je v pluse 10%. Za posledných 24 hodín sa obchodoval v rozmedzí od 11 900 dolárov do 11 700 dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum padla o dve percentá na niečo vyše 212 dolárov, čo je zároveň o 5 percent nižšia cena, než pred týždňom. V páre s bitocinom je Ethereum za posledných 7  dní v mínuse už 13%.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledných 24 hodín o pol percenta na 0,30 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v mínuse 3,5% voči doláru a 12,5% v páre s bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Hoci je väčšina altcoinov v červených číslach, niektoré zaznamenali pekné rasty. Platí to hlavne o Crypto.com chain (+11%), Egretia ( +13%), Nano (+7%) a Holo (+8%).

Na opačnej strane treba zmieniť pád Tron (-7%), Tezos (-7%), Nem (-5%), OmiseGO (-5%), BitTorrent (-7%) či PundiX (-7%).

Hrozivo vyzerajú týždenné štatistiky altcoinov voči bitcoinu – Litecoin padol o 18%, XRP o 12,5%, Ethereum o 13%, Cardano o 21%, Tron o 15%, Stellar o 19% či Chainlink o 19%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je približne tam kde včera – okolo úrovne 304 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu medzitým stúpla už na 69.6%, čo znamená, že je veľmi blízko 70-percentám.

A teraz jeden “fun fact” (zámerne v úvodzovkách): Vyššie, tesne nad 70%, bola dominancia bitocinu naposledy 24. marca 2017. Viete aká bola vtedy jeho cena? Niečo len vyše 1000 dolárov. Potom však prišlo obdobie, počas ktorého dominancia bitcoinu postupne klesla popri tom, ako rástla jeho cena a ešte výraznejšie cena altcoinov.

Volume je na úrovni 57 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 18 miliárd. Aspoň tak to uvádza CoinMarketCap. Reálne volume bitcoinu podľa o Onchainfx.com je 1 miliarda dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne