Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (10.7.): Bitcoin už na 13k, altcoiny stále padajú a padajú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Cena Bitcoinu sa šplhá nahor a je možné, že čoskoro zaútočí na nové tohtoročné maximá. Altcoiny popri tom zažívajú čoraz horšie chvíle.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledný deň o ďalších 2,5% a aktuálne sa obchoduje už za takmer 13 tisíc dolárov. Oproti minulému týždňu ide o nárast o 15 percent. Bitcoin zároveň delí už len necelých 900 dolárov od toho, aby vytvoril nové tohtoročné maximum a pokračoval tak v ceste k novému ATH.

btc

Ethereum

Cena Ethereum proti včerajšku klesla o dve percentá na 309 dolárov. Z týždenného pohľadu je v dolárovom vyjadrení v pluse 4 percentá. Menej pozitívne je na tom voči Bitcoinu, v páre s ktorým stratilo ETH za týždeň už 9%.

eth

XRP (Ripple)

Aj XRP za posledný deň oslabilo – konkrétne o necelé dve percentá na 0,395 USD. Za týždeň je XRP voči doláru v mínuse 2 percentá. Oveľa horšie je na tom však v páre s Bitcoinom, kde  prišlo za týždeň už o 15% svojej hodnoty.

xrp

Top skokani a prepadáky

Hoci je väčšina altcoinov v červených číslach nielen voči Bitcoinu, ale aj voči doláru, zopár z nich zažilo zelený deň. Ide o LEO (+2%), Tezos (+4%), Crypto.com Chain (+5,5%), Bitcoin Gold (+6%), Decred (+2%), VSystems (+2%) a predovšetkým Egretia, ktorá vyletela o ďalších 26% a z týždenného pohľadu je už v pluse 71%.

Ak by sme hodnotili posledný týždeň, hrozivý je pohľad na altcoiny voči bitcoinu. Okrem Maker (+3,5%), Crypto.com Chain (+25%) a Egretia (+46%) sú všetky popredné kryptomeny v mínuse a väčšinou ide o dvojciferné straty. Týka sa to aj tých najznámejších coinov ako Litecoin (-15%), Binance Coin (-13%), Cardano (-19%), XRP (-15%) či Stellar (-16%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na úrovni 354 miliárd dolárov, čo je o miliardu viac než včera. Dominancia Bitcoinu medzitým stúpla už na 65%, čiže o ďalšie percento za jediný deň. Volume je 84 miliárd, z čoho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 29 miliárd dolárov. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC 2,7 miliardy USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne