Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (10.6.): Bitcoin za týždeň v mínuse 10 percent

Článok

10.6.2019 – Aj posledných 24 hodín bolo v znamení mierneho oslabovania Bitcoinu. Niektoré altcoiny však skončili v zelených číslach.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu klesla oproti včerajšku o 2,5% na zhruba 7750 dolárov. Je to zároveň o 10 percent menej než pred 7 dňami. Najnižšia cena Bitcoinu bola v priebehu posledného dňa 7580 dolárov, najvyššia 7950 USD.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum oslabilo za posledných 24 hodín o tri percentá a aktuálne sa obchoduje za 237 dolárov. Je to o 11 percent menej než minulý pondelok.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena XRP klesla z TOP3 coinov najvýraznejšie – o štyri percentá za posledný deň a až o 12 percent z týždenného pohľadu. Jeden XRP token aktuálne stojí 0,39 USD.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Väčšina altcoinov oslabovala voči doláru, no mnohé dokázali v páre s BTC aspoň mierne posilniť. Medzi tie, ktoré uspeli na oboch “frontoch” patria najmä NEO (+3% voči doláru), Ontology (+9%), Qtum (+6,5%) a Bitcoin Diamond (+7%).

Naopak najvýraznejšiu stratu voči doláru evidujeme u Bitcoin SV (-6%), Maker (-7%), BitTorrent (-7%), RavenCoin (-8,5%) či Holo (-5,5%).

Top skokanom posledného týždňa je XGChain (GXC), ktorý pridal 105% svojej hodnoty a zaradil sa kapitalizáciou na úroveň altcoinov z prvej 50-ky zoznamu.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia klesla na 247 miliárd dolárov, čo je o 5,5 miliardy dolárov menej než v nedeľu. Dominancia Bitcoinu zostala rovnako ako včera na úrovni 55,6%. Pokiaľ ide o volume, to je aktuálne na hodnote 62 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom tvorí 17 miliárd dolárov. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC len na úrovni 625 miliónov dolárov. Miera obchodovania s Bitcoinom má tak v porovnaní s predchádzajúcimi týždňami klesajúcu tendenciu.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne