Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (10.5.): Bitcoin stále rastie a vyciciava altcoiny!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin-10-5
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.5.2019 – Cena Bitcoinu oproti včerajšku opäť posilnila, no altcoiny stále viac a viac krvácajú. Dominancia najhodnotnejšej kryptomeny na trhu sa výrazne zvyšuje.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledný deň o ďalšie takmer 3 percentá a aktuálne sa obchoduje tesne pod úrovňou 6300 dolárov. Je teda približne tam, kde bol 14. novembra 2018, kedy sa celý trh začal výrazne prepadať a skončil až na cene pod 3300 USD. Z týždenného pohľadu BTC posilnil o takmer 11%. Ak teda držíte len Bitcoin, máte dôvod na spokojnosť.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum za 24 hodín o 1,5% na 173,6 USD, zároveň však opäť oslabila voči Bitcoinu. Za týždeň je Ethereum v pluse 5,5% voči doláru a v mínuse 5% voči BTC.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP sa aktuálne obchoduje za 0,30 USD, čo je rovnaká cena ako včera. Z týždenného pohľadu je Ripple v mínuse 2% voči doláru a až 12% voči Bitcoinu.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Rast hodnoty Bitcoinu altcoinom vôbec neprospieva a voči doláru aj BTC je väčšina za posledný deň aj týždeň v červených číslach.

V priebehu posledných 24 hodín sa viac ako BTC darilo len Basic Attention Token (+6%), Chainlink (+13,5%), Lisk (+11%) a Komodo (+6%). Všetky ostatné altcoiny v páre s BTC oslabili.

Najväčšie straty v dolárovom vyjadrení evidujeme u Binance Coin (-7%), Cosmos (-7%), Maker (-5%), VeChain (-6%), Bitcoin Diamond (-7%), Holo (-5%) či PundiX (-5%).

Za zmienku stojí, že Binance Coin, ktorý bol tento rok najvýraznejším skokanom, oslabil po hacku burzy Binance za posledný týždeň voči Bitcoinu už o 28%, čo je najviac spomedzi TOP50 kryptomien podľa CoinMarketCapu.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla o ďalšie 3 miliardy dolárov na 191,5 miliardy USD. Dominancia Bitcoinu taktiež pokračuje v raste – je už na 57.9%, čo je o ďalších 0.8% viac než včera. Altcoiny z tohto dôvodu nezastaviteľné padajú.

Pokiaľ ide o volume, to je údajne až 54 miliárd dolárov, pričom samotné obchodovanie Bitcoinu tvorí 18 miliárd. Onchainfx.com, ktorý pri reportoch volume berie do úvahy len údaje regulovaných búrz uvádza, že reálne volume BTC je 670 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.