Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (1.8.): August štartuje bitcoin na $10 000

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

1.8.2019 – Bitcoin za posledný deň mierne posilnil a opäť sa obchoduje za približne 10 tisíc dolárov. Altcoiny voči nemu oslabujú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 2,5% na približne 10 000 USD. V porovnaní s minulým týždňom je to pokles o 1,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila oproti včerajšku len minimálne – o 0,3% na 213,50 USD. Oproti minulému štvrtku je to pokles o štyri percentá.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP v porovnaní so stredou oslabila o jedno percento na 0,315 USD. V porovnaní s minulým týždňom je XRP v mínuse jedno percento.

xrp

Top skokani a prepadáky

Väčšina altcoinov skončila za posledný deň v červených číslach. Napriek tomu nájdeme na trhu pár skokanov, ktorí posilnili výraznejšie než bitcoin. Platí to napríklad o Litecoine (+4,5%), Decred (+5%) či KuCoin Shares (+5%). Z týždenného pohľadu je suverénnym top skokanom Tezos (+23%). Výraznejšie dnes oslabilo len NANO (-7%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 273 miliárd dolárov, čo jen o ďalších 5 miliárd viac než včera. Dominancia bitocinu stúpla o 0,5% na 65%. Volume je na úrovni 52 miliár dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 17 miliárd.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne