Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (1.7.): Bitcoin stratil 8%, altcoiny padajú pomalšie

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

1.7.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení výraznejšieho oslabovania Bitcoinu. Altcoiny padali spolu s ním, no len v dolárovom vyjadrení. Tie popredné voči nemu mierne posilnili.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu klesla oproti včerajšku o takmer 8% na 11 000 dolárov. Oproti predchádzajúcemu pondelku je BTC v pluse dve percentá. V uplynulom týždni bol najvyššie tesne pod úrovňou 14 tisíc dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o 6,5% na 294 dolárov. Je to o štyri percentá nižšia hodnota, než pred 7 dňami. Ethereum voči Bitcoinu posilnilo za posledný deň o 1,5% a za týždeň je v páre s BTC v strate 6%.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo v dolárovej hodnote za posledných 24 hodín o 3 percentá na 0,40 USD. Je to zároveň o 11 percent nižšia cena než pred týždňom. Voči Bitcoinu posilnilo XRP za posledný deň o 5%. V týždennom vyjadrení je stále v strate 13%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Keďže z trhu ubudli miliardy dolárov, darilo sa naozaj len málokomu – BAT posilnil o 5%, BitTorrent o 8,5%, PundiX o 6% a Holo až o 16%. Na opačnej strane evidujeme výrazné straty u Monero (-10%), Chainlink (-9%), Ontology (-11%), Crypto.com chain (-9%), VSystems (-10%) či HyperCash (-11%). Treba však skonštatovať, že väčšina popredných altcoinov, najmä tie vysoko kapitalizované, za posledných 24 hodín oslabili menej než Bitcoin a tak zvýšili svoju hodnotu v páre s BTC.

Z týždenného pohľadu sú v pluse voči doláru Chainlink (+94%), NEM (+4%), Qtum (+28%), VeChain (+17%), VSystems (+24%), Aurora (+30%), PundiX (+3%), Huobi Token (+10%) či HyperCash (+25%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je aktuálne na hodnote 318 miliárd dolárov, čo je o 24 miliárd dolárov menej než v nedeľu. Dominancia Bitcoinu klesla o ďalších 0,6% na 61.5%, čím sa vytvára priestor pre mierne posilňovanie altcoinov. K tomu, aby zmazali straty, ktoré utrpeli voči bitcoinu za posledný mesiac, sú však stále veľmi ďaleko.

Volume je aktuálne 90 miliárd, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí takmer tretinu – 29 miliárd USD. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC na úrovni 2,4 miliardy $.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.