Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (1.6.): Kryptomeny posilňujú, najvýraznejšie EOS

Článok

prehlad-trhu-eos
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

1.6.2019 – Po včerajšej turbulencii u Bitcoinu, ktorý najprv dosiahol cenu 9000 dolárov, no následne sa prepadol k necelým 8200 USD, bolo posledných 24 hodín v znamení rastu cien kryptomien.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu oproti včerajšku stúpla o viac než 3 percentá na vyše 8500 dolárov. Z týždenného pohľadu je Bitcoin v peknom pluse takmer 7 percent.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum posilnilo oproti Bitcoinu takmer dvojnásobne –  o 5 percent. Aktuálna cena ETH 268 dolárov je o 6 percent vyššia než minulú sobotu.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Hodnota kryptomeny spoločnosti Ripple stúpla oproti včerajšku o takmer štyri percentá na 0,43 USD. Je to o 12,5% viac než pred 7 dňami.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Najvýraznejším skokanom medzi vysoko kapitalizovanými kryptomenami je EOS, ktorý posilnil za posledných 24 hodín o 14 percent a z týždenného pohľadu je v pluse už vyše 30 percent. Nie je to však prekvapujúce, pretože do svojej ponuky ho zalistovala burza Coinbase a práve dnes 1.6. by mala spoločnosť Block.One oznámiť v súvislosti s EOS veľkú správu. Nikto netuší o čo ide, no mnohí naskakujú do EOS práve z tohto dôvodu. Nuž uvidíme, o čo pôjde…

Pekný 12% rast evidujeme aj u Cosmos a v dvojcifernom pluse je aj NEO (+10%), QTUM (+16%), Ravencoin (+10%). Hoci Monaocin nepatrí medzi TOP50 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, za posledný deň pridal 92% a je možné, že sa medzi ne čoskoro zaradí. Dôvodom rastu tejto kryptomeny je zalistovane na japonskej regulovanej burze CoinCheck. U nízko kapitalizovaných kryptomien majú tieto správy zjavne ešte veľký vplyv na cenu.

Dnes na trhu neevidujeme žiadnu poprednú kryptomenu, ktorá by bola v červených číslach. Platí to aj o väčšine z týždenného pohľadu. Výnimkou je azda len Chainlink, ktorý je oproti minulej sobote v strate približne 20 percent.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je aktuálne na hodnote 271 miliárd dolárov, čo je o 10 miliárd viac než v piatok. Dominancia Bitcoinu klesla na 55.7%, čiže o pol percenta, čím sa vytvoril priestor pre posilňovanie altocinov.

Coinmarketcap uvádza volume na úrovni 84 miliárd dolárov, pričom len obchodovanie s BTC z toho tvorí 24 miliárd dolárov. Onchainfx.com reportuje, že reálne volume Bitcoinu len popredných búrz, ktoré nefalšujú svoje čísla, je 924 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.