Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (1.5.): Zelený deň! Rastie Bitcoin, nasledujú ho aj altcoiny

Článok

Prehľad trhu 1.5.2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

1.5.2019 – Kým predchádzajúce dní boli v znamení oslabovania – mierneho u Bitcoinu a výrazného u altcoinov – posledných 24 hodín vyzerá oveľa lepšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu posilnila za posledný deň o 3% a je tesne pod úrovňou 5400 dolárov. Z týždenného pohľadu je to stále o 3% menej.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum posilnila ešte o čosi výraznejšie, než Bitcoin (+3,5%) a aktuálne sa obchoduje za 162 dolárov. Za posledných 7 dní je Ethereum v mínuse 3,7%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Ripple posilnilo z TOP3 altcoinov najvýraznejšie, až o 4,5%. Aktuálna cena XRP je takmer 0,31 USD, čo je o 1,5% menej než pred týždňom.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Kým vo včerajšom súhrne sme napísali, že medzi poprednými kryptomenami neevidujeme žiadnu, ktorá by voči doláru neoslabila, dnes je to presne naopak. Väčšina altcoinov posilnila voči doláru aspoň o 3%, čo znamená, že mierne rástli na hodnote aj voči Bitcoinu.

Najviac sa darilo Ravencoin (+21%), Bitcoin Cash (+13%), Chainlink (+11%), Waves (+10,5%), VeChain (+10%), Cosmos (+9%), Bytecoin (+8,5%), Tezos (+8%) či Ontology (+7%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla na takmer 176 miliárd dolárov, čo je o vyše 7 miliárd USD viac než včera. Dominancia Bitcoinu medzitým klesla na 54,2%, čo je o 0,6% menej oproti utorku. To sa odzrkadlilo na spomínanom miernom posilňovaní altcoinov aj v páre s BTC. Volume je údajne až 46 miliárd dolárov, z toho objem obchodovania s Bitcoinom tvorí 14 miliárd. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC očistené o údaje neregulovaných búrz, ktoré sú podľa všetkého skreslené, len 389 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.