Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (1.10.): Bitcoin ožil a výrazne posilnil

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

1.10.2019 – Posledných 24 hodín bolo v prípade Bitcoinu veľmi priaznivých. Kráľ kryptomien ožil a urobil pekný nárast.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledný deň posilnil o pekných 7 percent a aktuálne sa obchoduje za 8 500 dolárov. Oproti minulému týždňu je síce stále v strate až 14%, no po predchádzajúcom páde ide o pozitívny náznak. Takto pred 24 hodinami sa predával len za 7 800 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila ešte výraznejšie než Bitcoin – konkrétne o takmer 9 percent. Aktuálne stojí ETH 182,50 USD, čo je o deväť percent menej než pred 7 dňami.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP sa obchoduje za 0,257 USD, čo je o sedem percent viac než včera a o necelých  5 percent menej, než pred 7 dňami.

xrp

Top skokani a prepadáky

Rast bitcoinu pomohol aj altcoinom. Mnohé z nich zaznamenali ešte výraznejšie nárasty voči doláru, než samotný BTC. Platí to o Ethereum (+9%), EOS (+10%), Binance Coin (+8%), Tron (+11%), Chainlink (+8%), NEO (+11,5%), Cosmos (+17%), HedgeTrade (+18%), Holo (+12%), Algorand (+15%), Icon (+15%) či Bitcoin Diamond (+21%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla o 16 miliárd dolárov na necelých 225 miliárd USD. Dominancia bitcoinu napriek jeho rastu klesla o 0,1% na 67.6%.

Volume trhu je aktuálne 61 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 17 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC len 565 miliónov dolárov, čo je stále veľmi nízke číslo, no je takmer dvojnásobne vyššie než včera.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne