Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (1.10.): Bitcoin ožil a výrazne posilnil

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

1.10.2019 – Posledných 24 hodín bolo v prípade Bitcoinu veľmi priaznivých. Kráľ kryptomien ožil a urobil pekný nárast.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledný deň posilnil o pekných 7 percent a aktuálne sa obchoduje za 8 500 dolárov. Oproti minulému týždňu je síce stále v strate až 14%, no po predchádzajúcom páde ide o pozitívny náznak. Takto pred 24 hodinami sa predával len za 7 800 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila ešte výraznejšie než Bitcoin – konkrétne o takmer 9 percent. Aktuálne stojí ETH 182,50 USD, čo je o deväť percent menej než pred 7 dňami.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP sa obchoduje za 0,257 USD, čo je o sedem percent viac než včera a o necelých  5 percent menej, než pred 7 dňami.

xrp

Top skokani a prepadáky

Rast bitcoinu pomohol aj altcoinom. Mnohé z nich zaznamenali ešte výraznejšie nárasty voči doláru, než samotný BTC. Platí to o Ethereum (+9%), EOS (+10%), Binance Coin (+8%), Tron (+11%), Chainlink (+8%), NEO (+11,5%), Cosmos (+17%), HedgeTrade (+18%), Holo (+12%), Algorand (+15%), Icon (+15%) či Bitcoin Diamond (+21%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla o 16 miliárd dolárov na necelých 225 miliárd USD. Dominancia bitcoinu napriek jeho rastu klesla o 0,1% na 67.6%.

Volume trhu je aktuálne 61 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 17 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC len 565 miliónov dolárov, čo je stále veľmi nízke číslo, no je takmer dvojnásobne vyššie než včera.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.