Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad dňa (26.5.): Altcoiny zväčša v červených číslach, Bitcoin za $8000

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

26.5.2019 – Cena Bitcoinu sa oproti včerajšku nezmenila, no altcoiny to nevyužili na to, aby ich cena rástla. Prinášame vám aktuálny pohľad dna trh.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa oproti včerajšku nezmenila – je stále na úrovni okolo 8000 dolárov, čo je o 1,5% viac než minulú nedeľu.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum klesla za posledných 24 hodín o jedno percento na 248 dolárov. To je približne rovnaká cena, akú malo ETH aj pred týždňom.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena tretej najhodnotnejšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie je 0,38 USD, čo je o jedno percento menej než včera a o 3,5% menej než pred 7 dňami.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie nájdeme aktuálne len štyri, ktoré sú za posledný deň v zelených číslach. Ide o Aurora (+23%), Maker (+4%), Crypto.com Chain (+2%) a IOTA (+1%).

Výraznejšie oslabili Bitcoin SV (-7%), Chainlink (-8%), PundiX (-6%) či Bitcoin Gold (-5%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na úrovni 248 miliárd dolárov, čo je o miliardu menej než včera. Dominancia Bitcoinu stúpla na 57%, čiže o 0,3% oproti včerajšku. Aktuálne volume je podľa CoinMarketCap 65 miliárd dolárov. Bitcoin z toho tvorí 21 miliárd USD. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC 455 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.