Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prečo rastie Litecoin? Dôvody sú dva – LitePay a scam ohľadom Hard Forku

Článok

Litecoin ilustrácia
Litecoin ilustrácia

Hodnota kryptomeny Litecoin (LTC) za posledný týždeň vzrástla o vyše 50%. V čase písania tohto článku ma hodnotu 225 dolárov.

LitePay už čoskoro

Jedným z dôvodov tohto rastu je avizovaná novinka LitePay, o ktorej sme už písali. Spoločnosť oznámila, že dlho očakávaný produkt, ktorý je podobný službe BitPay, bude oficiálne spustený 26. februára. O tom, čo je LitePay, sa dočítate viac v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Spúšťame (LitePay) pretože ľudia žiadali BitPay, aby prijímal LTC. Neurobili tak, takže sme sa chytili príležitosti. Infraštruktúra pre LTC 26. februára,” znie oznam na oficiálnej Twitter stránke LitePay z 13. Februára.

Kontroverzný fork

Druhý dôvod, prečo Litecoin výrazne posilňuje, je už omnoho kontroverznejší a ukazuje, ako je trh s kryptomenami náchylný na špekulácie, podvody či rôzne dezinformácie. Ide o avizovaný Hard Fork LTC, pri ktorom bude vytvorená nová kryptomena Litecoin Cash (LCC). Skupina developerov, ktorá zostáva v anonymite, ho avizuje na 19. februára. Fork sa stretol s veľkým nadšením investorov, ktorí veria, že budú profitovať z toho, že dostanú 10 Litecoin Cash (LCC) za každý jeden Litecoin (LTC).

Litecoin Cash má priniesť bezpečnejšiu metódu ťaženia, o ktorú sa má postarať SHA256 hashing. Vďaka tomu by mala byť ťažba tejto kryptomeny dostupnejšia aj bežným užívateľom.

Na LCC si dajte veľký pozor!

Fork sa však nestretáva s príliš pozitívnym ohlasom a je považovaný za podvod. Za všetko hovorí status Charlieho Leea, tvorcu Litecoinu na Twitteri: ,,Náš tím neforkuje Litecoin. Akýkoľvek fork, o ktorom ste počuli je podvod, ktorý sa vás snaží zmiasť. Nemyslíte si, že to má niečo spoločne s Litecoinom. Nechoďte po tom a v žiadnom prípade neposkytujte vaše privátne kľúče ich stránke. Buďte opatrní!”

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.