Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prečo nie je Monero na Coinbase? Armostrong to vysvetlil

Článok

monero
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ najznámejšej americkej kryptozmenárne Coinbase Brian Armstrong naznačil, prečo v ponuke ich platformy chýba možnosť kúpy a obchodovania kryptomeny Monero (XMR).

Brian Armstrong počas víkendového rozhovoru pre Podcast “What Bitcoin Did” priznal, že vzhľadom na regulačný dohľad majú v Coinbase jednoducho obavy zo zalistovania tejto kryptomeny na ich platforme. Používanie kryptomeny Monero je totiž na rozdiel od Bitcoinu omnoho ťažšie sledovateľné, čo sa nepáči vládam a ich orgánom v trestnom konaní, ktoré tak strácajú dohľad nad tým, čo sa okolo nej deje. Nie je tajomstvom, že Monero je rado využívané aj na nelegálnu činnosť a preto sa jednoducho snažia kryptomenám podobného typu komplikovať ich existenciu.

Šéf Coinbase počas rozhovoru pre spomínaný podcast priznal, že Monero má svoje výhody a považuje tuto kryptomenu za najlepší privátny coin. Zároveň uviedol, že by “kúsok” z Monero privítal aj u Bitcoinu: ,,Myslím si, že postupom času sa privátne kryptomeny stanú viac mainstreamové a dúfam, že nejaké prvky súkromia napokon nadobudne aj Bitcoin.”

Pravdou na druhú stranu je, že ak by sa Bitcoin stal “anonymnejšou kryptomenou” mohlo by to spomaliť jeho masovú adopciu u širšej verejnosti. Zmenárne sú totiž tlačené vládami do kúta pokiaľ ide o podporu anonymných coinov a keďže Bitcoin je v tomto ekosystéme relatívne transparentný, zatiaľ im v tomto smere neprekáža. Ak by však fungoval podobne ako Monero ,mohlo by sa to dramaticky zmeniť.

Ak by sa vlády v budúcnosti nebodaj rozhodli nejakú krpyomenu zakázať, jej samotnú existenciu to zrejeme síce neovplyvní, no negatívne by to mohlo ovplyvniť jej cenu. Ak sa totiž zúžia možnosti obchodníkov ako takú kryptomenu predať a obchodovať, pochopiteľne to bude mať negatívny dopad aj na cenu, nakoľko tí, čo držia danú mincu kvôli cene, sa jej budú chcieť zbaviť, kým to bude vôbec možné.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne