Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Prechod ETH na PoS zvýšil rýchlosť vytvárania nových blokov

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Prechod Ethereum na Proof of Stake konsenzus nielenže spravil kryptomenu Ethereum (ETH) energeticky diametrálne menej náročnú, no vyzerá to tak, že prispel aj k rýchlejšej realizácii blokov.

Podľa dát YCharts hneď v prvý deň prechodu Ethereum na Proof of Stake (PoS) sa počet vytvorených blokov na sieti ETH zvýšil o 18% z približne 6000 blokov na 7100 a v konečnom dôsledku v nasledujúcich dňoch klesol čas potrebný na overenie transakcii validátormi o 13%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Graf: Počet denne vytvorených blokov

Graf: Priemerný čas potrebný na vytvorenie nového bloku

Zvýšenie priepustnosti transakcii je tak jedným zo zjavných plusov prechodu ETH na PoS, hoci nejde o pokrok, ktorý by vyriešil problematiku škálovania tejto kryptomeny. Rýchlejšie a instantnejšie transakcie Ethereum sú vedené v rámci pokrokov na druhých vrstvách (Optimism, Polygon…) a v rámci ďalších významných aktualizácii na tej prvej, kde radíme najmä tému shardingu.

Prechod Ethereum na PoS sa zjavne odzrkadlil aj na výraznom poklese GPU procesorov, nakoľko ťažiari Ethereum už aktuálne tento hardvér nepotrebujú. Napríklad cena GeForce TX 3080 klesla v Číne z 8000 juanov na 5000 juanov v priebehu troch mesiacov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.