Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Pozor na nový obľúbený podvod vo svete kryptomien – môžu vám písať falošní zamestnanci búrz

Článok

Varovanie
Zdroj: unsplash.com

Svet kryptomien je spojený s množstvom sofistikovaných aj menej sofistikovaných podvodov. Generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao známy aj ako CZ upozornil, že k novému obľúbenému postupu podvodníkov pomáha svojou nečinnosťou aj pracovná sociálna sieť Linkedin.

Zakladateľ najväčšej kryptoburzy na svete Binance Changpeng Zhao upozornil, že Linkedin chyba riešenie, ktoré by overovalo pravosť uvedených informácii v profiloch užívateľov, pričom poznamenal, že z 7000 profilov na LinkedIn, ktoré uvádzajú, že sú zamestnancami Binance, je pravdivých približne len 50. ,,Želal by som si, aby LinkedIn prišiel s vylepšením, ktoré pomôže overiť týchto ľudí,” poznamenal CZ.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pod falošnou zámienkou komunikujú s potenciálnymi obeťami

Problém je v tom, že ľudia prezentujúci sa ako zamestnanci alebo bývalí zamestnaní Binance (alebo inej kryptomenovej burzy), neuvádzajú tento falošný údaj z dôvodu, aby pôsobili atraktívnejšie na trhu práce, ale zneužívajú toto nastavenie na realizáciu podvodov na nič netušiacich zákazníkoch týchto búrz.

Novým obľúbeným postupom podvodníkov je odosielať zákazníkom búrz maily, v ktorých sa prezentujú ako ich zamestnanci, pričom od týchto nič netušiacich ľudí v sérii mailov vyžadujú kroky, ktoré povedú k ich okradnutiu. Schémy vedúce k podvodu v rámci mailovej komunikácie môžu byť rôzne, no základný problém nastáva v momente, kedy užívateľ uverí danému človeku, že naozaj  pracuje pre danú burzu (napr. Binance).

Deje sa to aj na Slovensku a v ČR

Našich čitateľov dôrazne upozorňujeme, že tento druh emailov sa šíri už aj na Slovensku a v Česku a preto zdôrazňujeme, aby ste boli mimoriadne obozretní. Najmä si treba uvedomiť, že burza od vás nebude v žiadnom prípade žiadať žiadne mimoriadne vklady, finančné transakcie a ani iné výbery.

Nižšie môžete vidieť screenshoty troch príkladov podvodných mailov, v ktorých sa ich autori prezentovali ako zamestnanci kryptoburzy (Bithumb, Bitfinex, Binance) a ako súčasť mailu priložili link na svoj podvodný profil na LinkedIn.

Mail falošného zamestnanca burzy Bithumb:

Mail falošného zamestnanca Bitfinex:

Mail falošného zamestnanca Binance.US:

Zdroj: cointelegraph.com, KN, Twitter

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.