Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pozitívne čísla? Investori vybrali z búrz množstvo bitcoinov

Článok

Bitcoin rádio
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keď ľudia vyberajú bitcoiny z búrz, je to zväčša dobrý signál. Chcú totiž držať Bitcoin dlhodobejšie a nie sú pripravení na jeho okamžitý predaj. Naopak ak držia svoje bitcoiny na burze, zrejme sú v napätí, čo prinesú najbližšie hodiny až dni. Na základe toho teda možno predpokladať aj sentiment súčasného BTC trhu a ten je zdá sa stále veľmi pozitívny.

Čerstvé čísla od analytickej platformy Glassnode  totiž uvádzajú, že v tomto roku výrazne rastie trend výberu BTC z búrz. V prvom kvartáli 2020 z nich odišlo 55 400 BTC a v druhom kvartáli až 174 000 BTC. Celkovo tak v prvom polroku 2020 smerovalo na súkromné peňaženky investorov až takmer 230 000 BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Jediným mesiacom prvého polroka, kedy mierilo na burzy viac bitcoinov, ako z nich odišlo, bol január. Vo februári už bolo toto číslo záporné, nuž a najviac BTC odišlo z búrz v marci – viac než 90 tisíc. Druhý kvartál pokračoval v tomto trende a celkový počet bitcinov odchádzajúcich z búrz sa v porovnaní s prvým kvartálom strojnásobil.

Najviac BTC odišlo z burzy Bitfinex, čo potvrdzuje, že mnohí obchodníci jednoducho stratili záujem o obchodovanie s BTC, keďže Bitfinex je jednou z najpopulárnejších búrz pokiaľ ide o trading kryptomien na páku.

Z grafu vyššie taktiež vyplýva, že v júli je zatiaľ trend mierne naklonený k opätovnému posielaniu bitcoinov na burzy a teda v hre je aj zmena sentimentu. To by mohlo naznačovať stúpajúce obavy investorov, ktorým smerom sa vydá Bitcoin v najbližších mesiacoch. Tento trend však nie je až taký prekvapujúci prekvapujúci nakoľko cena už dlhú dobu ide takpovediac “do strany”, čo môže mnohých investorov znepokojovať.

Ak by sa trend držania bitcoinov na vlastných peňaženkách udržal, alebo by nebodaj výberzy z búrz pokračovali, bolo by to pre Bitcoin pozitívnou správou z pohľadu dôvery v jeho dlhodobý rast ceny. Aj na grafe môžete totiž vidieť, že keď výbery bitcoinov z búrz stúpali, jeho cena zväčša rástla a naopak, keď bitcoiny mierili na burzy, prišiel výrazný pád.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.