Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pozitívne čísla? Investori vybrali z búrz množstvo bitcoinov

Článok

Bitcoin rádio
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keď ľudia vyberajú bitcoiny z búrz, je to zväčša dobrý signál. Chcú totiž držať Bitcoin dlhodobejšie a nie sú pripravení na jeho okamžitý predaj. Naopak ak držia svoje bitcoiny na burze, zrejme sú v napätí, čo prinesú najbližšie hodiny až dni. Na základe toho teda možno predpokladať aj sentiment súčasného BTC trhu a ten je zdá sa stále veľmi pozitívny.

Čerstvé čísla od analytickej platformy Glassnode  totiž uvádzajú, že v tomto roku výrazne rastie trend výberu BTC z búrz. V prvom kvartáli 2020 z nich odišlo 55 400 BTC a v druhom kvartáli až 174 000 BTC. Celkovo tak v prvom polroku 2020 smerovalo na súkromné peňaženky investorov až takmer 230 000 BTC.

Jediným mesiacom prvého polroka, kedy mierilo na burzy viac bitcoinov, ako z nich odišlo, bol január. Vo februári už bolo toto číslo záporné, nuž a najviac BTC odišlo z búrz v marci – viac než 90 tisíc. Druhý kvartál pokračoval v tomto trende a celkový počet bitcinov odchádzajúcich z búrz sa v porovnaní s prvým kvartálom strojnásobil.

Najviac BTC odišlo z burzy Bitfinex, čo potvrdzuje, že mnohí obchodníci jednoducho stratili záujem o obchodovanie s BTC, keďže Bitfinex je jednou z najpopulárnejších búrz pokiaľ ide o trading kryptomien na páku.

Z grafu vyššie taktiež vyplýva, že v júli je zatiaľ trend mierne naklonený k opätovnému posielaniu bitcoinov na burzy a teda v hre je aj zmena sentimentu. To by mohlo naznačovať stúpajúce obavy investorov, ktorým smerom sa vydá Bitcoin v najbližších mesiacoch. Tento trend však nie je až taký prekvapujúci prekvapujúci nakoľko cena už dlhú dobu ide takpovediac “do strany”, čo môže mnohých investorov znepokojovať.

Ak by sa trend držania bitcoinov na vlastných peňaženkách udržal, alebo by nebodaj výberzy z búrz pokračovali, bolo by to pre Bitcoin pozitívnou správou z pohľadu dôvery v jeho dlhodobý rast ceny. Aj na grafe môžete totiž vidieť, že keď výbery bitcoinov z búrz stúpali, jeho cena zväčša rástla a naopak, keď bitcoiny mierili na burzy, prišiel výrazný pád.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne