Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Powell priznal, že DeFi potrebuje riadnu reguláciu skôr, než expanduje

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Šéf americkej centrálnej banky Fed, ktorej kroky sleduje v týchto mesiacoch pozorne celý svet, sa počas včerajšej konferencie vyjadril aj k sektoru DeFi – čiže decentralizovaných financií, ktorý vzniká na viacerých smartchainoch.

Jerome Powell, šéf americkej centrálnej banky, počas podujatia s názvom “Príležitosti a výzvy tokenizácie financií”, ktoré organizovala Banque de France povedal, že v DeFi ekosystéme existujú “významné štrukturálne problémy týkajúce sa nedostatku transparentnosti”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Powell sa takto vyjadril po tom ako Agustín Castens, CEO Bank of International Settlemens (Banka pre medzinárodné zúčtovanie) skonštatoval, že medzi DeFi a tradičným finančným sektorom sú „obrovské kontrasty” a dodal, že pred centrálnymi bankármi a regulátormi stojí “obrovská výzva” vysporiadať sa s tým.

Šéf Fedu následne uviedol, že súčasné DeFi nie je natoľko významné z pohľadu finančnej stability, aby “kryptozima” ohrozovala súčasnú finančnú stabilitu vo svete. Uznal však, že v reguláciách zaostávajú a treba na nich pracovať.

,,Musíme byť veľmi opatrní, pokiaľ ide o to, ako sa krytoaktivity vykonávajú v rámci regulačného obvodu bez ohľadu na to, kde sa uskutočnia. Potreba vhodnejšej regulácie naozaj existuje.“

Powell následne priznal, že DeFi expanduje a postupne sa dotýka väčšieho počtu maloobchodných zákazníkov. Z jeho vyjadrení bolo cítiť, že rast záujmu o DeFi predpokladá aj smerom do budúcnosti a to napriek súčasnému útlmu na trhu s kryptomenami.

Súčasná uzamknutá hodnota v DeFi protokoloch (TVL) klesla od historického maxima z decembra 2021 o 71% na súčasných približne 62 miliárd dolárov. To je v súlade s celkovým prepadom kryptotrhu, keďže aj samotný Bitcoin ako najväčšia kryptomena je od historických maxím vzdialený viac ako 70%.

Hoci po jasnejších pravidlách regulácie kryptomien volajú v americkom Kongrese, v Snemovni reprezentantov a pridávajú sa k ním aj medzinárodné organizácie ako je napríklad Medzinárodný menový fond (MMF) mnohí majú pocit, že regulačné kolesá v USA sa otáčajú obzvlášť pomaly. Primárnym cieľom je v definovať a jednoznačne regulovať stablecoiny, čo je aj hlavnoupožiadavkou Ministerky financií USA Janet Yellenovej.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.