Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Používanie slova “Lambo” naznačuje, že sa môže blížiť fáza hystérie

Článok

Lamborghini Bitcoin

Ak sa zaujímate o kryptomeny dlhšiu dobu, dozaista ste zaevidovali, že v spojitosti s ich pozitívnym cenovým vývojom sa častokrát spomína slovo “Lambo” alebo “Lamborghini”. Kúpiť si za investíciu do Bitcoinu novy taliansky superšport sa stalo akýmsi symbolom úspešného krypto-príbehu.

Sentimentom na trhu s kryptomenami, ktorý môže byť dobrým indikátorom pre nákup alebo predaj, sa zaoberá veľa štúdii. Pravdepodobne však až doteraz nikto neskúmal sentiment v súvislosti s frekvenciou používania slov Lambo a Lamborghini. Nuž a závery novej štúdie naznačujú, že sa môže blížiť fáza takzvanej “hromadnej hystérie“.

Dáta spoločnosti ChartStar, ktorá sa zaoberala týmto fenoménom, ukazujú, že používanie slov “Lambo” a “Lamborghini” historicky úzko koreluje s pohybmi ceny bitcoinu. Viditeľné je to aj na grafe nižšie a predovšetkým u rokov 2017 a 2018. Modrá čiara vyjadrujúca početnosť používania slova Lambo začala parabolicky stúpať najmä v lete 2017 krátko predtým, ako vyletela cena Bitcoinu na svoje doterajšie maximá.

Niečo podobné sa rysuje aj teraz, kedy používanie slov v spojitosti s lukratívnou značkou automobilov sa opäť dostáva do parabolickej fázy.

Tieto údaje samozrejme netreba preceňovať. Potvrdzujú však to, že sentiment ľudí sa začína po dlhom medveďom trhu postupne meniť, čo môže mať v konečnom dôsledku pozitívny vplyv aj na cenu.

Stúpajúci záujem o bitcoin potvrdzujú aj dáta z Google Trends. Vyhľadávanie slova “buy Bitcoin” je aktuálne na skóre 67 zo 100, čo je druhá najvyššia úroveň za posledný rok. Vyššie bolo len medzi 23. až 29. júnom 2019, kedy bitcoin dosiahol minuloročné maximum 14 tisíc dolárov.

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne