Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Používanie slova “Lambo” naznačuje, že sa môže blížiť fáza hystérie

Článok

Lamborghini Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ak sa zaujímate o kryptomeny dlhšiu dobu, dozaista ste zaevidovali, že v spojitosti s ich pozitívnym cenovým vývojom sa častokrát spomína slovo “Lambo” alebo “Lamborghini”. Kúpiť si za investíciu do Bitcoinu novy taliansky superšport sa stalo akýmsi symbolom úspešného krypto-príbehu.

Sentimentom na trhu s kryptomenami, ktorý môže byť dobrým indikátorom pre nákup alebo predaj, sa zaoberá veľa štúdii. Pravdepodobne však až doteraz nikto neskúmal sentiment v súvislosti s frekvenciou používania slov Lambo a Lamborghini. Nuž a závery novej štúdie naznačujú, že sa môže blížiť fáza takzvanej “hromadnej hystérie“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dáta spoločnosti ChartStar, ktorá sa zaoberala týmto fenoménom, ukazujú, že používanie slov “Lambo” a “Lamborghini” historicky úzko koreluje s pohybmi ceny bitcoinu. Viditeľné je to aj na grafe nižšie a predovšetkým u rokov 2017 a 2018. Modrá čiara vyjadrujúca početnosť používania slova Lambo začala parabolicky stúpať najmä v lete 2017 krátko predtým, ako vyletela cena Bitcoinu na svoje doterajšie maximá.

Niečo podobné sa rysuje aj teraz, kedy používanie slov v spojitosti s lukratívnou značkou automobilov sa opäť dostáva do parabolickej fázy.

Tieto údaje samozrejme netreba preceňovať. Potvrdzujú však to, že sentiment ľudí sa začína po dlhom medveďom trhu postupne meniť, čo môže mať v konečnom dôsledku pozitívny vplyv aj na cenu.

Stúpajúci záujem o bitcoin potvrdzujú aj dáta z Google Trends. Vyhľadávanie slova “buy Bitcoin” je aktuálne na skóre 67 zo 100, čo je druhá najvyššia úroveň za posledný rok. Vyššie bolo len medzi 23. až 29. júnom 2019, kedy bitcoin dosiahol minuloročné maximum 14 tisíc dolárov.

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.