Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pondelok sa zapíše do dejín. Bude mať prepad ropy vplyv aj na Bitcoin?

Článok

Ropa Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Včerajší deň sa navždy zapíše do pamäte mnohých tradičných investorov. Májové futures kontrakty na ropu West Texas Intermediate (WTI) klesli v pondelok pred exspiráciou o viac ako 100% a v najhoršom bode ich cena dosiahla záporných 37,63 dolára, čo je jav, ktorý s nikdy predtým v histórii neobjavil.

Okrem májových futures sa výrazne prepadli aj júnové a to o približne 20% na niečo vyše 20 dolárov za barel. Vyzerá to teda tak, že ani ukončenie obchodnej vojny medzi OPEC a Ruskom, ktoré sa 1. mája dohodli na znížení produkcie ropy o 9,7 milióna barelov za deň, dôvere tohto trhu nepomohla.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Trh s ropou je výbornou ilustráciou aktuálnej krehkosti globálnej ekonomiky napriek tomu, že akciový trh s DOW a S&P rastie posledné tri týždne. Cenový pokles ropných futures ilustruje dopad pandémie koronavírisu, pretože dopyt po nej výrazne klesá zo strany leteckého priemyslu, lodnej dopravy a taktiež stavebných projektov. J

Ťažiari síce pokračujú vo svojej činnosti, no obávajú sa, že obchodníci majú obmedzení prístup k ich zásobám, ktoré sa nevyužijú. Znepokojujúco vyzerá rozpätie medzi májovými a júnovými futures, pri ktorých niektorí naznačujú, že môže ísť o jasný medvedí signál, pretože predajcovia sa obávajú, že v budúcnosti nenájdu miesto pre dodanie fyzickej ropy.

Pokiaľ ide o Bitcoin, portál Cointelegraph upozorňuje, že aj on reagoval na prepad ceny ropy oslabením, keď neúspešne bojoval o prekonanie rezistencie na úrovni 7200 dolárov a prepadol sa na support okolo 6850 USD. V hre je teda opäť scenár, pri ktorom by mohol opäť testovať support okolo hranice 6300 USD.

Fanúšikovia kryptomien popri súčasnom prepade cien ropy a kvantitatívnom uvoľňovaní, teda tlačení nových peňazí zo strany FED, upozorňujú na zjavne výhody bitcoinu a to predovšetkým v jeho obmedzenom množstve, čo môže pôsobiť v týchto časoch, kedy je nadbytok ropy, ktorú nemá kto kupovať a príleve nových ničím nekrytých peňazí, podľa nich zaujímavou alternatívou. Až čas ukáže, či budú mať pravdu a Bitcoin osloví vďaka týmto vlastnostiam aj tradičných investorov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.