Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Politik z Tonga chce, aby jeho krajina nasledovala “bitcoinové” kroky El Salvador

Článok

Tonga
Pixabay.com

Člen toganského parlamentu Lord Fusitu pokračuje v úsilí posilniť postavenie Bitcoinu (BTC) v jeho malom ostrovnom kráľovstve nachádzajúcom sa medzi Novým Zélandom a Havajom.

Tonga, ktorá má zhruba 100 tisíc obyvateľov, by údajne mohla z prijatia Bitcoinu, podobne ako to urobil El Salvador, výrazne ťažiť. Podobne ako v prípade stredoamerickej krajiny aj tomto malom ostrovnom štáte totiž miestni obyvatelia platia obrovské poplatky za remitencie, teda peniaze, ktoré mieria do tejto zeme zo zahraničia.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tonga je od remitencii závislá

,,Tonga je azda najzávislejšou krajinou na svete, pokiaľ ide o remitencie. Tvoria medzi 38% až 41,1% nášho HDP podľa toho, aké údaje Svetovej banky použijete,” upozornil Lord Fusitu.

,,Aby sa tieto remitencie dostali do Tonga, Western Union z nich priemerne uhryzne 30%. Môže to byť až 50%. V El Salvador je to bližšie k 50%,” upozornil na obrovské poplatky, ktoré musia obyvatelia týchto zemí zaplatiť za presun peňazí zo zahraničia domov zväčša v prípadoch, kedy im tieto peniaze posielajú ich rodinní príslušníci pracujúci v západných krajinách.

Fusitu si myslí, že nápad s ktorým prišli v El Salvador, by mala využiť aj Tonga. Celý proces spočíva v tom, že ako nástroj pre posielanie remitencii bude namiesto drahých sprostrdkovateľov typu Western Union použitý Bitcoin. Zjednodušene povedané zo zahraničia sa pošlú namiesto dolárov skrz Lightning Network samotné bitcoiny a tie sa následne v Tonga vymenia naspäť za miestnu menu. El Salvador celý proces podporil ešte tým, že za zmenu BTC do USD (a naopak) si skrz miestne bitcoinove automaty Chivo neúčtuje žiadne poplatky. Podobný krok by mohla urobiť aj Tonga.

Opäť sa spomína Jack Mallers

Fusitu navrhuje, aby jeho krajina podobne El Salvador využila pomoc CEO firmy Zap Jacka Mallersa, ktorý stojí za peňaženkou Strike. Ide o „walletku” s podporou pre Lightning Network BTC transakcie, ktoré sú expresne rýchle a majú minimálne transakčné poplatky. Strike je podporovaný aj Twitterom v rámci jeho novej služby pre posielanie bitcoinových tipov (darov) naprieč touto sociálnou sieťou.

,,Bitcoin je prvým skutočne globálnym natívne otvoreným menovým systémom. Blockchain je najoptimálnejším úložným médiom pre peniaze, ak je vašim cieľom decentralizácia a úplná rovnostárska demokratizácia peňazí,” uviedol tonganský politik.

Centrálna banka takýto krok neplánuje

Lord Fusitu na rozdiel od Nayiba Bukeleho však nemá vo svojej zemi také silné postavenie a tak jeho boj o presadenie Bitcoinu ako zákonného platidla nemusí dopadnúť úspešne. Naznačujú to aj vyjadrenia guvernéra Reserve Bank of Tonga, čiže miestnej centrálnej banky, ktorý povedal, že prijať Bitcoin ako zákonné platidlo zatiaľ v úmysle nemajú. ,,Prijatie bitcoinu ako oficiálnej alternatívnej meny je aktuálne veľmi nepravdepodobné,” povedal Sione Ngoongo Kioa.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.