Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Politik Kevin McCarthy: Bitcoin a kryptomeny treba lepšie pochopiť

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Kalifornský republikánsky politik Kevin McCarthy, ktorý je členom snemovne reprezentantov USA, v ktorej republikáni aktuálne zastávajú minoritnú časť, bol hosťom v relácii CNBC, kde hovoril o kryptomenách s jasným odkazom pre popredných činiteľov, aby ich prestali ignorovať.

Kevin McCarthy počas relácie Squawk Box a rozhovoru s Joeom Kernerom poznamenal, že americká ministerka financií Janet Yellenová a šéf Fedu, teda americkej centrálnej banky Jerome Powell, by mali konečne pochopiť kryptomeny a Bitcoin, čo sa však nedeje.

,,Obaja sa ich pokúšajú (kryptomeny) ignorovať, akoby si mysleli, že zmiznú. Jamie Dimon by vám vedel o tom rozprávať…. Avšak oni (kryptomeny) sa pohybujú smerom do budúcnosti. Nemali by ich ignorovať. Mali by sa o nich vzdelávať. Toto je vec, ktorú tí, ktorí robia politiku a regulácie, musia lepšie pochopiť. Musia začať vnímať, čo to znamená pre budúcnosť, pretože iné krajiny sa už hýbu vpred, najmä Čína.”

Bidenová ministerka financií Janet Yellenová sa o kryptomenách zatiaľ vyjadruje len sporadicky. Najviac zarezonovali jej tvrdenia o tom, že sú do značnej miery využívané na nelegálnu činnosť a že vláda by sa mala snažiť obmedziť úsilie prať špinavé peniaze skrz kryptomeny.

Šéf FEDU Jerome Powell nedávno vyhlásil, že Bitcoin nie je ničím krytí a je skôr podobný zlatu. Pre americký dolár podľa jeho názoru nepredstavuje konkurenciu.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne