Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podľa prieskumu Fidelity bude počet inštitúcii investujúcich do kryptomien ďalej rásť

Článok

mesto
Pixabay.com

Spoločnosť Fidelity Digital Assets patriaca medzi žiadateľov o Bitcoin ETF zverejnila výsledky prieskumu, podľa ktorého sa počet inštitucionálnych investorov do kryptomien výrazne zvýšil a v nasledujúcich rokoch bude tento trend naďalej pokračovať.

Z prieskumu vyplýva, že 70% opýtaných respondentov spadajúcich do kategórie inštitucionálnych vyjadrilo presvedčenie, že budú investovať do kryptomien v blízkej budúcnosti. Do roku 2026 tak plánuje spraviť až 90% všetkých opýtaných subjektov.

Samotný prieskum na vzorke okolo 1100 respondentov z USA, Európy a Ázie síce možno ľahko spochybniť, no v prospech Fidelity hovorí tradícia a veľkosť tejto firmy, ktorej materská spoločnosť Fidelity Investments patrí medzi najväčších finančných správcovských gigantov na svete.

Tom Jesspo, ktorý je prezidentom Fidelity Digital Assets skonštatoval, že výsledky prieskumu sú dôkazom, že medzi profesionálnymi manažérmi inštitúcii rastie povedomie o digitálnych aktívach a rozumejú im lepšie, než tomu bolo pred niekoľkými mesiacmi či rokmi.

,,Pandémia a fiškálne a menové opatrenia v reakcii na ňu boli katalyzátorom pre mnohých inštitucionálnych investorov, aby definovali svoju investičnú tézu a uviedli ju do prevádzky,” doplnil.

Pokiaľ ide o ďalšie závery z prieskumu, zaujímavé je, že do kryptomien medzi prvými investovali inštitúcie z Ázie, no v posledných mesiacoch tento trend dobiehajú firmy pôsobiace v USA a Európe. Prieskum taktiež odhalil, že medzi veci, ktoré firmy odrádzajú od investície do Bitcoinu či iných kryptomien patrí najmä vysoká volatilita cien a obavy z manipulácie trhu.

Spoločnosť Fidelity Digital Assets pred pár dňami oznámila, že plánuje zamestnať ďalších sto ľudí (navýši tým svoj personál o 70%), aby dokázala pokryť rastúci dopyt inštitucionálnych investorov po digitálnych aktívach na čele s Bitcoinom. To je azda najlepším dôkazom, že záverom z vlastného prieskumu dôveruje.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.