Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Podľa Binance Research môže čoskoro prísť altcoinová sezóna

Článok

kryptomeny

Výskumná časť burzy Binance s názvom Binance Research, ktorá sa sústredí na sledovanie aktivít v rôznych blockchianoch a tiež analýzu dát burzy Binance, publikovala správu, podľa ktorej všetko nasvedčuje blížiacemu sa oživeniu altcoinoveho trhu.

Prvým náznakom zvýšeného záujmu obchodníkov o altcoiny je medzimesačný pokles dominantnosti obchodovania s Bitcoinom, ktorá vo februári klesla zo 40% na 27%. ,,Ak by tento trend pokračoval, znamenalo by to väčšiu chuť ľudí zaujímať sa o altcoiny a obchodovanie s nimi,” uvádza štúdia.

Výrazný záujem nastal najmä u obchodovania kryptomeny Ethereum, ktorá zaznamenala na Binance medzimesačný nárast tradingu o takmer 159%. Celkový objem obchodov na spotovom trhu sa v porovnaní s januárom tiež zvýšil – o 69%.

Február bol pre kryptomeny zjavne mesiacom vysokej volatility. ,,Najväčšou udalosťou mesiaca bola akcia ETHDenver, ktorej sa zúčastnilo mnoho hackathon projektov postavených na Ethereum. Mnohé z nich zdôrazňovali, že Ethereum čaká prechod na Proof-of-Stake a poukazovali na možnosť stavať smart kontrakty na každom z nich.”

Ethereum ako najznámejší altcoin sa teší obnovenému záujmu obchodníkov aj investorov. Platí to aj o veľrybách. 100 najväčších ETH peňaženiek aktuálne drží približne 25% všetkych existujúcich Etherov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne