Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Podiel kriminálnej činnosti v Bitcoine sa zmenšuje

Článok

Darknet Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Popredná analytická spoločnosť zameriavajúca sa na analýzu blochchain dát Elliptic uviedla, že vplyv kriminálnej činnosti na Bitcoin má výrazne klesajúci trend.

Podľa novej štúdie, ktorú zverejnila táto firma len v stredu, je podiel súčasných bitcoinových transakcii spájaných s trestnou činnosťou diametrálne nižší, než v roku 2012, kedy dosahoval vrchol.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tom Robinson stojaci na čele výskumu firmy Elliptic tvrdí, že ide o dôsledok mnohých nových trendov vo sfére kryptomien. Patrí medzi ne zvýšená aktivita regulačných úradov, presadzovanie práva, a tiež rastúca sila analytických spoločnosti ako je Elliptic, ktoré prispievajú k odhaľovaniu nelegálnej činnosti.

,,Popularita explodovala v iných prípadoch využívania kryptomien – najviac v oblasti cenových špekulácii. Väčšina kryptomien sa jednoducho posiela medzi burzami. Hodnota týchto transakcii prevyšuje všetko, čo súvisí s trestnou činnosťou,” vysvetlil.

Bitcoin sa pochopiteľne zlých aktérov úplne nezbavil. Stále existujú hráči, ktorí hľadajú cestu, ako obísť skrz kryptomeny zákon a využiť ich a na financovanie terorizmu, predaj zakázaného tovaru či pranie špinavých peňazí.

Elliptic však upozornila, že sofistikovanejšie spôsoby, akými dokážu analytické firmy sledovať blockchainove transakcie popri tom, ako čoraz viac búrz a zmenárni vyžaduje od užívateľov ich osobne údaje, čiže KYC (na základe regulačných nariaden), vedú k rastu popularity rôznych mixerov a peňaženiek určených na ochranu súkromia.

,,Najvýznamnejším trendom, ktorý sledujeme, je rast používania peňaženiek na ochranu súkromia ako sú Wasabi Wallet. V roku 2020 bolo najmenej 13% všetkých výnosov z trestnej činnosti poslaných skrz takéto peňaženky. Minulý rok to bolo pritom len 2%,“ uviedol Robinson, ktorý prial, že v súčasnosti Elliptic nevie povedať, či bitcoiny, ktoré prejdú Wassabi peňaženkou sú spojené s nelegálnou činnosťou. ,,Všeobecne povedané nemôžeme to tvrdiť. Vieme len, čo ide dnu a čo vyjde von, ale nemôžeme tie dve transakcie spojiť.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.