Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Počet BTC automatov prvýkrát v histórii medzimesačne klesol

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Súčasný bitcoinový medvedí trh viedol prvýkrát v histórii k medzimesačnému poklesu nainštalovaných BTC automatov.

Podľa čerstvých informácii CoinATMRadar, portálu, ktorý detailne sleduje mapu bitcoinových automatov po celom svete, klesol vo svete počet BTC automatov z augustových 38 776 na septembrových 37 980, čo znamená, že ich počet sa znížil o 2,05%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Graf: Tempo inštalácii BTC automatov v priebehu času:

V septembri bolo z globálnej siete stiahnutých 796 kryptomenových automatov, pričom pod tento trend sa podpísal najmä úbytok tých, ktoré sa nachádzajú v USA, keďže ich počet klesol až o 825. V Európe, Kanade a niekoľkých ďalších jurisdikciách tento pokles zaznamenaný nebol a skončili v miernom “pluse”.

Počet BTC automatov v USA, ktoré sú suverénnym lídrom v tejto štatistike, s viac ako 33 800 nainštalovanými zariadeniami, mohol klesnúť najmä pre potenciálne regulačné obavy a pokles ceny BTC. V USA sú totiž stále regulácie kryptomien vo fáze, kedy investori presne nevedia, ako k ním majú pristupovať. Zmeniť by to mohol v budúcom roku zákon Cynthie Lummisovej a Kirsten Gillbrandovej za predpokladu, že by prešiel v Kongrese schvaľovacím procesom.

Portál Cointelegraph uvádza, že hoci počet BTC automatov za posledných 30 dní klesol, pri zohľadnení priemeru za 60 dní je stále v kladnej bilancii –  v priemere sa za tento časový úsek každý deň nainštalovalo 14 nových automatov.

Po USA je najviac automatov pre kryptomeny v Kanade (2622) nasledujúc už menšími počtami v rozmedzí od 300 do 100 automatov v Španielsku, El Salvador, Poľsku, Hongkongu, Rumunsku, Rakúsku, Austrálii a v Nemecku.

Zdroj: coinatmradar.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.