Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Po Kanade sa dočkala prvého Bitcoin ETF aj Latinská Amerika

Článok

Brazília Bitcoin
Kryptonovinky koláž, Pixabay.com

Po troch Bitcoin ETF, ktoré získali v úvode roka povolenie v Kanade, sa americký kontinent teší zo schválenia prvého Bitcoin ETF aj v Latinskej Amerike. Získala ho spoločnosť QR Capital.

,,POZOR: CVM (brazílska komisia pre cenné papiere) práve schválila prvé bitcoinové ETF v Latinskej Amerike, QBTC11,” uviedla na Twitteri spoločnosť QR Capital. ,,ETF spoločnosti QR Asset Management, manažéra QR Capital Group, bude uvedené na burze B3, ktorá sa stane druhou burzou na svete, ktorá prináša 100% ETF na Bitcoin.”

ETF, resp. exchange-traded funds, sú zvláštne typy cenných papierov respektíve akcii, ktoré sledujú cenu nejakého koša aktív (napríklad index S&P500), alebo jedného typu aktív. V prípade Bitcoin ETF teda sledujú trhovú cenu Bitcoinu. ETF sú obchodované na tradičných burzách a umožňujú inštitúciám získať voči Bitcoinu akvizíciu bez toho, aby museli toto aktívum skutočne držať. Inak povedané nemusia riešiť bezpečnú úschovu privátnych kľúčov a ani komplikovanejší spôsob ich vedenia v účtovníctve.

,,Vďaka tomuto povoleniu získajú investori ešte väčšiu právnu istotu, že môžu bitcoiny pridať do svojich portfólií čo najprofesionálnejším možným spôsobom. A čo je dôležité, QBTC11 posúva Brazíliu do epicentra najmodernejšej finančnej regulácie,” doplnila firma,

Hodnota brazílskeho Bitcoin ETF bude sledovaná pomocou CME CF Bitcoin Reference Rate od kryptoindexu, ktorý prevádzkuje americká burza CME Group. Tento zdroj dát je taktiež používaný pri troch existujúcich BTC ETF v Kanade.

QR Capital si taktiež myslí, že schválenie Bitcoin ETF v Brazílii urýchli proces schválenia ETF v Spojených štátoch, kde aktuálne čaká na posúdenie Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) už 5 rôznych žiadosti. ,,Myslíme si to z dôvodu, že SEC je pridruženým členom medzinárodnej organizácie komisií pre cenné papiere.”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.