Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Platiť kryptomenami je v Rusku odteraz zakázané. Putin podpísal nový zákon

Článok

putin rusko
Zdroj: Pixabay.com

Ruský prezident Vladimír Putin zhruba mesiac po tom ako bol v dolnej komore predstavený zákon zakazujúci používať kryptomeny v Rusku ako platidlo pristúpil k jeho podpisu.

Podľa informácii zverejnených koncom týždňa ruská Štátna duma oznámila, že prezident Vladimír Putin podpísal návrh zákona, ktorým sa pozastavujú „niektoré časti existujúceho federálneho zákona o bankách a bankových činnostiach.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Súčasťou týchto zmien má byť formulácia, podľa ktorých sa stáva činnosť, pri ktorej sú použité kryptomeny ako platidlo za tovar a služby nezákonnou. Návrh v skratke špecifikuje, že legálnou menou na platby v Rusku je len ruský rubeľ.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1548015673707614209

Zákon v pôvodnom znení bol schválený v Dume 8. júna a po niekoľkých revíziách išiel do hornej komory a následne vo finálnej podobe predložený na podpis Putinovi.

Rusko pripravuje aj ďalšie dva zákon

Podpíš zákona de facto obmedzuje bežné používanie kryptomien ako platidla, čím sa môžu v Rusku ľahko dostať do šedej zóny. Nehovorí však o možnosti s kryptomenami obchodovať, pričom tejto téme sa budú venovať ďalšie dva návrhy zákonov, ktoré aktuálne rieši ruský parlament.

Jeden z nich by mal regulovať aktivity ťažiarov bitcoinu a iných kryptomien, pričom sa predpokladá, že bude od nich požadované, aby dodržiavali určitý postup na registráciu ako samostatne zárobkovo činné osôb.

Druhý návrh s názvom „digitálna mena“ sa má tykať regulácie firiem, ktoré sa zaoberajú kryptomenovým transakciami, kde môžeme zaradiť napríklad burzy. Tieto spoločnosti budú musieť s najväčšou pravdepodobnosťou získať na podnikanie v Rusku licenciu a budú musieť spĺňať viaceré regulačné povinnosti. Existencia licencovaných búrz však podľa všetkého znamená, že kryptomeny ako investičné aktívum budú v tejto krajine povolené.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.