Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PlanB tvrdí, že nastal čas pre nákupy inštitúcii. Z búrz odišli ďalšie veľké transakcie BTC

Článok

bitcoin odliv
CryptoQuant, Twitter, Canva.com

Populárny trhový analytik PlanB, ktorý je autorom Stock2Flow modelu predikujúceho Bitcoinu cenu nad 100 000 USD ešte v tomto roku a do štyroch rokoch hodnotu and úrovňou 500 000 USD, skonštatoval na Twitteri, že pre inštitucionálnych kupcov pravdepodobne nastal správny čas pre obnovenie nákupov.

PlanB tak urobil v rámci “tweetu”, ku ktorému priložil štyri populárne grafy, ktoré kuriózne naznačujú, že bullrun sa blíži do svojho finále, respektíve že je ku jeho koncu veľmi blízko. Ide o grafy Pi-cycle, Wave, Rainbow a NUPL. ,,Teraz keď fanúšikovia grafov Pi-cycle, Wave, Rainbow a NUPL predávajú svoje bitcoiny, pravdepodobne nastal správny čas pre inštitúcie, aby obnovili v druhom kvartáli svoje nákupy,” uviedol PlanB.

Pi Cycle

Wave

NUPL

Rainbow

V komentároch pod grafmi pre lepšie vysvetlenie doplnil: ,,Toto samozrejme nie sú moje grafy. Všetky vyslovene alebo implicitne ukazujú na pokles ceny BTC. Moje grafy S2F a S2FX sú veľmi odlišné a smerujú k vyšším cenám BTC. Len som ukazoval, kde by mohli byť predajci.”

Nutné je však zdôrazniť (čo PlanB zdá sa neurobil), že minimálne v prípade grafov Rainbow a NUPL má Bitcoin ešte stále dostatočný priestor pre rast a teda jeho cena nie je v zónach, ktoré by indikovali absolútny TOP tohto cyklu. Grafy Pi Cyle a Wave to však naozaj naznačujú.

Zaznamenané ďalšie veľké odlivy z búrz

Kým PlanB volá po príleve nových inštitucionálnych peňazí do trhu, zdá sa, že takéto niečo sa v možno už nejaký ten čas aj aktívne deje. Naznačujú to aj dva veľké pohyby bitconov v priebehu posledných 24 hodín.

Na prvý upozornil analytik Lex Moskovski, ktorý si na Glassnode všimol odliv 4386 BTC z burzy Gemini v priebehu 10 minút. Gemini je rovnako ako Coinbase burzou, ktorá poskytuje custody servis veľkým inštitúciám. Lex Moskovski v komentári zároveň skonštatoval, že išlo o výber priamo zo zmenárne a nie z custody peňaženky.

Ešte väčšiu pozornosť na seba strhol ďalší veľký pohyb z Coinbase Pro, na ktorý upozornila platforma CryptoQuant. Išlo o výber 12 150 BTC v priebehu jednej hodiny. Ďalších 12 080 BTC pritom opustilo v podobnom duchu Coinbase aj 1. apríla a ešte predtým 25. marca (12 400 BTC). Tieto pohyby teda naznačujú, že na Coinbase môže kupovať bitcoiny jedna alebo viacero veľkých doposiaľ neznámych entít.

Šéf CryptoQuant Ki Young Ju taktiež upozornil, že burza Binance poslala 26 000 BTC na svoju rezervnú adresu, kde drží bitociny, ktorými kryje kryptomenu BTCB, čo je vlastne tokenizovaný Bitcoin používaný na Binance Smart Chaine v rámci rôznych DeFi služieb (celkovo je takto tokenizovaných už 39 719 BTC).

To je podľa neho jednak býčia správa pre Binance Smart Chain a teda aj kryptomenu Binance Coin (BNB), no zároveň aj pre Bitcoin, keďže dá sa s nadsazkou tvrdiť, z trhu odišlo ďalších 26 000 BTC, čím sa opäť znížila ponuka bitcoinov dostupných na predaj.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne