Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Phala Network môže priniesť na Polkadot dôležitý „use case“

Článok

Polkadot
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jedna z najnádejnejších kryptomien altcoinovej scény Polkadot (DOT) sa môže dočkať ďalšieho dôležitého “use case“, teda potenciálneho využitia, ktoré osloví najmä fanúšikov väčšej anonymity.

Hoci si to možno mnoho fanúšikov kryptomien ani neuvedomuje, ale väčšina kryptomien sú len pseudo-anonymné. Dopyt po väčšej anonymite však existuje a ekosystém Polkadot vďaka projektu Phala Network ho môže uspokojiť.

Phala Network je postavený na chválenom frameworku Substrate. Jeho základy vyvinula Parity Technologies, ktorú zakladal bývalý popredný vývojár Ethereum a hlavný autor Polkadot Gavid Wood. Ide o vôbec prvý blockchain projekt zameraný na súkromie budovaný práve na tomto framweorku.

Projekt Pahal by mal byť v budúcnosti pripojený k Polkadot ako jeden jeho parachainov, čo znamená, že keď získa svoj slot ekosystéme Polkadot bude k dispozícii na využívanie celému jeho ekosystému. Potenciálne ho teda budú môcť využiť aj ďalšie parachainy, ktoré sa pripoja k srdcu Polkadot, ktorému hovoríme Relay Chain.

Phala Network má dokopy da produkty – pLIBRA a WEB3 Analytics. Využíva dizajn Trusted Enviroment Execution (TEE), ktorý umožňuje beh dôverných informácii v izolovanom súkromnom prostredí a výsledky vydáva samostatné  s autorizáciou. To umožňuje dvom samostatným odlišným organizáciám medzi sebou zdieľať citlivé informácie bez obáv z úniku dát.

Výhodou Phala je aj jej funkcia interoperablity, čo znamená, že akékoľvek dva blochchainy môžu medzi sebou komunikovať privátnym teda súkromným spôsobom.

Polkadot v skratke

Ekosystém Polkadot sa zameriava na vytvorenie funkčného prostredia, ku ktorému sa pripoja ďalšie blockchainy, ktoré sú zamerané na vyriešenie konkrétnych problémov (napríklad ako Phala Network, ktorá sa zameriava na súkromie a anonymitu). Jeho jadrom je Relay Chain, ktorý zabezpečí bezpečnosť a škálovateľnosť celého systému. Samotný Relay Chain však napríklad neposkytuje ani možnosť vytvárania smart kontraktov. Túto funkcionalitu teda prinesie do tohto ekosystému taktiež jeden z budúcich parachainov, ktorých by malo byť dokopy približne 100.

Kryptomene Polkadot sa budeme venovať na našom webe podrobne už v nasledujúcich týždňoch. Dočkáte sa podrobného videa aj článku, ktorý vysvetlí komplexnosť celého ekosystému. Čítajte preto portál Kryptonovinky aj naďalej.

Zdroj: cryptoslate.com/

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne