Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Peter McCormack kúpuje futbalový klub. Pomocou Bitcoinu ho chce dostať do Premier League

Článok

futbal
Zdroj: Pexels.com

Známy bitcoiner Peter McCormack, autor mimoriadne populárneho podcastu “What Bitcoin Did“, oznámil, že kúpil svoj obľúbený futbalový klub Bedford FC. V sérii tweetov následne naznačil, že mu chce aj za pomoci Bitcoinu pomôcť medzi anglickú futbalovú elitu – teda do slávnej Premier League.

Peter McCormack známy svojim vtipným ale zároveň provokatívnym prejavom tvrdí, že z Bedford FC sa stane pod jeho vedením klubom, ktorý bude mať “Bitcoin v srdci”. Následne naznačil, že v ňom zapojí Bitcoin do všetkého od sponzoringu, vzdelávacieho školiaceho program pre fanúšikov až po komunikáciu s miestnou komunitou.

Autor What Bitcoin Did popri tom tvrdí, že k rastu popularity Bedford FC mu pomôže nielen jeho 430 000 fanúšikov na Twitteri, ale aj “globálne konzorcium” fanúšikov Bitcoinu – ich počet odhadol na 150 miliónov “BTC hodlerov”. Myslí si, že to je potenciál, ktorý nemá žiadny iný športový klub na svete. Inak povedané Bedford FC chce propagovať ako “bitcoinový futbalový klub”.

,,Novinka: Môžem oznámiť, že som uzavrel dohodu o kúpe Bedford FC od jeho súčasného majiteľa Luiia,” napísal na Twitteri. V ďalšom vlákne McCormack doplnil: ,,Bolo mojim detským snom vlastniť lokálny futbalový tím. Nemali sme veľký futbalový klub a vždy som sníval, že prinesiem do nášho mesta veľkú futbalovú ligu.”

V pokračovaní tweetov uviedol, že  jeho cieľom je dostáť mužstvo do Premier League. ,,Som bitcoiner, mierim vysoko. Ak chceme oddeliť peniaze od štátu, môžeme dostáť aj futbalový klub do Premier League. Predpokladám, že sa mi budú ľudia smiať, že to nedokážeme. Očakávam, že mi povedia príbehy o tom ako sa to pokúšali iní a zlyhali. Nezaujíma ma to, môžeme to dosiahnuť a dám do toho všetko. Máme množstvo výhod.”

McCormack, ktorý si na Twitteri medzitým zmenil meno na “Peter McLasso” (narážka na postavu z výborného seriálu Ted Lasso, obľúbeného fiktívneho trénera futbalového mužstva Richmond FC), následne napísal, že Bedforf FC bude pod jeho vedením fungovať na “bitcoinovom štandarde”, bude propagovať edukáciu fanúšikov a všetko spojené s open-source.

Následne uviedol, že prvým cieľom bude dostáť tím do National league (druhá najvyššia anglická súťaž), postup do Premier League bude fázou číslo 2. Dostať sa len do National League však bude zdĺhavý proces, keďže klub aktuálne pôsobí v lige South Midelands Div I (regionálna anglická futbalová liga).

Po finančnej stránke to však nemusí bysť také nereálne. McCormack totiž uviedol, že už zabezpečil sponzorskú zmluvu, ktorá prinesie klubu kapitál rovný menším klubom National League na úrovní medzi 1,6 až 4 miliónmi libier.

Následne skonštatoval: ,,Máme obrovské výhody. Máme armádu 150 miliónov bitcoinových hodlerov a firiem, ktoré sa zúčastňujú (bitocinovej) jazdy. Taktiež viem použiť moju platformu a publikum,“ dodal.

,,Nenechajme všetku zábavu na FTX, Crypto.com a Ryanov Reynoldsov. 3,5 miliardy ľudí sleduje Premier League, môžeme to využiť na komunikáciu o bitcoinovom štandarde,“ doplnil na záver.

Zdroj: Twitter Peter McCormack (Peter McLasso), cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.