Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PayPal výrazným spôsobom ovplyvnil cenu Bitcoinu, tvrdí Pantera

Článok

PayPal Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Pantera Capital si myslí, že PayPal sa už výrazným spôsobom podpísal pod súčasný rast ceny Bitcoinu a nemuselo to pritom byť len v dôsledku pozitívnej nálady, ktorá vznikla okolo trhu s kryptomenami, keď firma oznámila svoj vstup do kryptosektora.

Firma Pantera Capitals sa totiž domnieva, že PayPal aktívne kupuje množstvo bitcoinov, ktoré sa dostávajú do obehu po ich vyťažení. ,,Keď PayPal oznámil, že do toho ide, objemy obchodovania explodovali. Volume (objemy obchodov) na itBit za posledné štyri týždne výrazne vyleteli nahor, PayPal už teraz kupuje okolo 70% bitcoinov, ktoré prichádzajú na trh,“ uviedla.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

ItBit je platforma pre obchodovanie kryptomien pod záštitou PAXOS. Práve táto firma uzavrela s PayPal partnerstvo súvisiace s jeho novovznikajúcimi službami, keďže Paxos disponuje ťažko nadobudnuteľnou licenciou BitLicense od regulátora New York Department of Financial Services.

Na grafe môžete vidieť nárast volume (objemov obchodovania) na ItBit po oznámení vstupu PayPal do kryptosektora. Firma Pantera si myslí, že tento nárast súvisí s kupovaním Bitcoinov priamo pre PayPal:

Pantera sa zároveň domnieva, že ďalším významným hráčom, ktorý akumuluje bitcoiny, je Cash App. Ide o aplikáciu pre realizovanie instantných online platieb spadajúcu pod spoločnosť Square, ktorú vlastní známy fanúšik Bitcoinu a zakladateľ Twitteru Jack Dorsey.

Pokiaľ ide o PayPal, ten oznámil, že svoje kryptoslužby globálne rozbehne až v roku 2021, no v USA už „otvoril dvere“ zhruba pred štyrmi týždňami. Najprv približne pre 10% svojich zákazníkov, no pred pár dňami mal kryptomeny sprístupniť už na celom americkom trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.