Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PayPal umožní výbery kryptomien na vlastné peňaženky

Článok

PayPal
Pixabay.com

Keď spoločnosť PayPal koncom minulého roka potvrdila, že implementuje kryptomeny do svojich služieb, zaradila sa po bok niekoľkých významných hráčov na inštitucionálnom poli, ktorí prispeli k rastu ich popularity a samozrejme aj ceny.

Pôvodná implementácia kryptomien do služieb PayPal však mala jeden vážny nedostatok. Kryptomeny v PayPal ekosystéme fungovali (a stále fungujú) len v rámci akéhosi uzavretého systému. Zjednodušene povedané zákazníci PayPal si ich môžu cez túto platformu kúpiť, môžu ich na nej držať ako investíciu alebo ich môžu použiť ako platidlo u partnerov PayPal. Neexistuje však možnosť ich presunu inam. To sa ale zmení.

PayPal včera na CoinDesk Consensus skrz svojho zástupcu Joseho Fernandeza da Ponteho oficiálne potvrdil, že po siedmich mesiacoch od vstupu do kryptosektora dospel k rozhodnutiu, že povolí svojim zákazníkom presun kryptomien na vlastné privátne peňaženky, čo sa stretlo s mimoriadne pozitívnymi reakciami.

,,Chápeme, že tokeny majú väčšiu užitočnosť, ak ich môžete presúvať, takže skúmame, ako môžeme umožniť ľudom prevod kryptomien na ich adresy na PayPal a tiež z nich,” uviedol Da Ponte.

PayPal zatiaľ nešpecifikoval detaily a očakáva sa, že proces implementácie funkcií pre výber kryptomien bude postupný, podobne ako postupne rozširuje svoje kryptoslužby podľa konkrétnych regiónov. Je teda možné, že možnosť výberu kryptomien sa bude aplikovať postupne podľa jednotlivých kryptomien a podľa krajín.

Novinku pochválil aj azda najviditeľnejší propagátor kryptomien v USA šéf firmy Microstrategy Michael Saylor, ktorý poznamenal, že ide o skvelý krok vpred a taktiež vyjadril nádej, že v budúcnosti PayPal implementuje aj podporu pre bitcoinové transakcie skrz Lightning Network.

PayPal si vstup do kryptosektora pochvaľuje

Spoločnosť PayPal aj napriek nedávnym otrasom na trhu svoje rozhodnutie vstúpiť do kryptosektora nebanuje. Generálny riaditeľ firmy Dan Schulman je presvedčený, že v nasledujúcich 10 rokoch uvidíme veľkú transformáciu, v rámci ktorej výrazne klesne miera používania hotovosti a stúpne dôvera v platby kryptomenami. ,,Všetky formálne platby sa presunú do mobilného telefónu. Kreditne karty pôjdu bokom, pretože telefón dokáže uniesť oveľa väčšiu hodnotu,” skonštatoval.

Schulman minulý mesiac prezradil, že vstup do kryptosektora priniesol PayPal aj zlepšenie hospodárskych výsledkov, čo prekonalo aj ich najväčšie očakávania.

Pokiaľ ide o mieru adopcie kryptomien, zmieňovaný Jose Fernandez da Ponteho   počas CoinDesk Consensus naznačil, že kryptomeny aktuálne využívajú asi 2% populácie, čo ešte nie je dosť, aby došlo k akémusi davovému efektu. Doplnil však, že keď sa dostaneme k 10%, bude  to nesmierne zaujímavé. Súčasní účastníci kryptotrhu sú tak stále tzv. “early adopters”, teda skorí osvojitelia novej technológie.

Dopĺňame, že podobný krok ako PayPal avizuje aj spoločnosť Robinhood, ktorá je v USA taktiež vo veľkom využívaná retailom na nákup kryptomien. Užívatelia týchto dvoch služieb tak získajú doposiaľ neexistujúcu príležitosť stať sa skutočnými reálnymi držiteľmi kryptomien, pretože ich presunom na vlastne peňaženky už nebudú musieť dôverovať tretím stranám. Ako sa hovorí: ,,Not your keys, not your crypto”, čiže keď nevlastníte privátne kľúče k vašej peňaženke, kryptomeny v skutočnosti nie sú vaše.

Zdroj: cointelegraph.com, coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne