Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

PayPal pracuje na vlastnom stablecoine. Chce spolupracovať s regulátormi

Článok

PayPal
Pixabay.com

Americký platobný gigant PayPal naznačil, že pracuje na vlastnom stablecoine. Tieto chýry potvrdil aj viceprezident spoločnosti pre kryptomeny a digitálne meny Jose Fernandez da Ponte.

Popredný fintech gigant PayPal Holding podľa všetkého pracuje na vlastnom stablecoine. Dôkazy o tejto iniciatíve boli nájdete v aplikácii PayPal pre iPhone a následne ich v rozhovore pre Bloomberg  News potvrdil zmieňovaný Jose Fernandez da Fonte: ,,Skúmame stablecoin a keď sa budeme snažiťv tejto veci pokročiť vpred budeme samozrejme úzko spolupracovať s príslušnými regulačnými orgánmi.”

Kódy naznačujúce vývoj stablecoinu odhalil vývojár Steve Moser, ktorý zistil, že PayPal pracuje na PayPal Coin, ktorý by mal byť krytý americkým dolárom. Hovorca PayPal k tomu dodal, že kódy, ktoré našiel v aplikácii pre iPhone, boli vyvinuté na nedávnom hackathone.

Spustenie stablecoinu spoločnosťou typu PayPal môže naraziť na negatívnu reakciu regulátorov. Veľmi dobre je zdokumentovaná ich negatívna reakcia na obdobné plány Facebooku s kryptomenou Libra (medzitým sa  projekt premenoval na Diem). Facebook mal podľa pôvodných plánov spustiť vlastnú kryptomenu už v roku 2020, no pre silný odpor regulátorov a vlád po celom svete sa projekt výrazne spomalil a aktuálne je jeho budúcnosť stále otázna.

,,Museli by byť jasné pravidlá, regulačné rámce a typy licencií, ktoré sú pre tento sektor potrebné,” uviedol Fernandez da Ponte, ktorý tým priznal, že PayPal v prípade spustenia vlastného stablecoinu musí s regulátormi úzko spolupracovať.

Spoločnosť PayPal vstúpila do sveta kryptomien minulý rok, kedy správne odhadla, že sa stávajú u retailu čoraz populárnejšie. Najnovšie v septembri 2021 oznámila, že svoje kryptoslužby rozširuje aj na britský trh. Zákazníci PayPal v USA aktuálne môžu držať, kupovať a predávať kryptomeny Bitcoin, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.