Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PayPal neplánuje kúpiť Bitcoin. Šéf však odkazuje: Presúvame sa do éry kryptomien

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Šéf PayPal Dan Schulman počas “2021 Blockchain 50 Symposium: Crypto Goes Corporate“, ktoré organizoval magazín Forbes, skonštatoval, že v priebehu nasledujúcich 5 rokov dôjde k výraznej adopcii digitálnych mien.

Dan Schulman v rozhovore uviedol, že finančný systém prejde v priebehu nasledujúcich 5 rokov výraznejšími zmenami, než v predošlých 30 rokoch. Na čele týchto mien budú podľa neho rôzne typy digitálnych mien od Bitcoinu až po kryptomeny centrálnych bánk.

,,Presúvame sa do éry digitálnych mien a tieto digitálne meny majú obrovský prísľub, či už ide o kryptomeny alebo digitálne meny centrálnych bánk. Verím, že digitálne meny môžu zvýšiť užitočnosť platieb a urobiť finančný systém inkluzívnejším a lacnejším.”

Za vážny problém, ktorý môžu kryptomeny podľa neho vyriešiť je skutočnosť, že ani v 21. storoční stále nemajú milióny ľudí po celom svete prístup k finančným službám. Netýka sa to však len chudobných krajín, ale aj USA. Nedávne rozdávanie stimulov zistilo, že milióny Američanov nemajú bankový účet, čo znamená, že stimuly im musia byť doručené formou šeku poštou.

Napriek pozitívnemu postoju PayPal ku kryptomenám Schulman zatiaľ vylúčil možnosť, že by kupovali Bitcoin pre svoje potreby. V rozhovore konkrétne skonštatoval, že pravdepodobnosť kúpy Bitcoinov do súvahy PayPal ešte v priebehu roku 2021 je veľmi malá.

Schulman to odôvodnil tým, že súvaha PayPal pozostáva z “bezpečných aktív” s menšou volatilitou, pretože finančné prostriedky firmy musia využívať tak, aby sa akcionárom mohli vrátiť ich peniaze. ,,Na zaistenie konzistentnej alokácie kapitálu si musíme byť istí ohľadom toho, čo je v tejto súvahe,” uviedol.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne