Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Paraguajský kongres napriek kritike centrálnej banky schválil zákon o kryptomenách

Článok

Paraguaj
Pixabay.com

Paraguaj opäť naznačil, že je štátom, ktorý by mohol ísť smerom k širšej adopcii kryptomien. Paraguajský kongres totiž napriek nesúhlasu centrálnej banky a rozpočtovej komisie schválil nový zákon o regulácii digitálnych aktív.

Paraguaj je podľa mnohých fanúšikov kryptomien atraktívnym miestom pre ich adopciu na čele s bitcoinom (BTC) vďaka jeho relatívne „mäkkému“ zdaneniu digitálnych mien a nízkym nákladom na elektrinu, ktoré sú mimoriadne atraktívne pre ťažiarov. Vláda to teraz podčiarkla tým, že presadila novú kryptomenovú legislatívu.

Stalo sa tak 25. mája, kedy Paraguajský kongres v pomere 40 ku 12 schválil návrh zákona, ktorý reguluje obchodovanie s kryptomenami, ich ťažbu a úschovu. Ratifikovať ho však ešte musí Senát, aby sa  dostal na finálny podpis k prezidentovi Mariovi Abdovi Benítezovi.

Ak ho prezident Benítez napokon podpíše, bude sa vzťahovať na každého jednotlivca alebo organizáciu v Paraguaji zapojenú do ťažby, komercializácie, obchodovania, prevodu, výroby, úschovy alebo správy kryptomien a iných s nimi súvisiacich funkcii. Legislatíva navrhuje finančné a právne záruky pre firmy a jednotlivcov a zároveň ukladá obmedzenia vo veciach výdajov na elektrinu a zdanenie.

Napríklad podľa článku 11 návrhu zákona uvádza: ,,Ťažba kryptomien je uznaná ako priemyslová a inovatívna činnosť. Táto činnosť bude ťažiť zo všetkých mechanizmov a stimulov predkladaných vo vnútroštátnych právnych predpisoch.“

Hoci návrh prešiel hlasovaním, Paraguajská centrálna banka aj rozpočtová komisia dali najavo, že s nim nesúhlasia a označili ho za „rizikový projekt bez prínosu pre  štát.“ Popri jeho kritike tiež zazneli konštatovania, že kryptomeny pomáhajú kriminálnemu podnikaniu a zvyšujú paraguajské náklady na elektrinu.

Paraguaj je jednou z niekoľkých latinskoamerických krajín, ktoré aktívne skúmajú reguláciu kryptomien. Tento trend započal El Salvador, ktorý na jeseň 2021 urobil z bitcoinu zákonné platidlo. Podobné diskusie o regulácii kryptomien práve prebiehajú v Brazílii, Argentíne, Uruguaji či v Paname.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.