Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pád ceny Bitcoinu môže súvisieť aj fámami o vyšších daniach v USA

Článok

dane
Pixabay.com

Plány amerického prezidenta Joea Bidena podporiť americkú ekonomiku zdecimovanú pandémiou koronavírusu sa nekončia stimulačným balíčkom v hodnote 1,9 bilióna dolárov, v rámci ktorého boli okrem iného Američanom prerozdelené šeky na 1400 dolárov. Ďalšie bilióny dolárov, ktoré majú prúdiť do ekonomiky do roku 2025 však budú podľa všetkého financované aj vďaka zvyšovaniu daní.

Podľa informácii Bloomberg či New York Times, odvolávajúcich sa na ľudí, ktorí majú byť oboznámení s novými návrhmi Bieleho domu, sa údajne zvýší najvyššia hraničná sadzba dane z príjmu na 39,6% (zo súčasných 37%) a kapitálové zisky pre tých, ktorí zarábajú viac ako 1 milión dolárov, stúpnu až na 39,6% (zo súčasných 20%). BBC upozorňuje, že v niektorých štátoch, ktoré si ukladajú aj svoje dane z kapitálových výnosov, by mohli dokonca investori čeliť dani vyššej ako 50%.

Ustanovenie o kapitálových ziskoch by mohlo byť faktorom, ktorý môže zásadne ovplyvniť trh s akciami (a tiež kryptomenami). Ak by táto úprava bola platná už pre rok 2022, znamenalo by to obrovský predajný tlak u akcii koncom roka 2021 (aby sa investori vyhli plateniu vyššej dane).

Podrobnosti o plánoch Bieleho domu, ktoré majú okrem iného pokryť náklady súvisiace so starostlivosťou o deti a ich vzdelanie, by sme sa mali dozvedieť zrejme už budúci týždeň. Administratíva Joea Bidena však tvrdí, že dotknuté nebudú žiadne rodiny, ktorých celkový ročný príjem nepresahuje 400 000 dolárov.

,,Jeho (Bidenov) názor je, že by  by to malo ostať na pleciach najbohatších Američanov, ktorí si to môžu dovoliť a tiež na plechaci korporácii a firiem, ktoré si to môžu dovoliť,” uviedla tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psaki.

Upozorniť treba, že tento plán musí Bidenovi odobriť Kongres. V ňom majú demokrati štíhlu väčšinu a predpokladá sa, že republikáni budú proti. BBC však konštatuje, že ani podpora všetkych demokratov nie je jednoznačná.

Šokujúci FUD o zdaňovaní kryptomien

V súvislosti so zdaňovaním kryptomien sa v podobnom čase začala šíriť neoverená informácia, podľa ktorej chce Ministerka financií USA Janet Yellenová presadiť až 80% zdanenie ziskov z predaja kryptomien. Zdôrazňujeme však, že v čase uverejnenia tohto článku sme nenašli žiadny hodnoverný zdroj, ktorý by túto správu potvrdzoval, alebo aspoň naznačoval, že je pravdivá. Sociálnymi sieťami sa však šíri veľmi rýchlo a mohla prispieť panike na trhu s Bitcoinom. V prípade čerstvých informácii vás budeme informovať.

Zdroj: forexlive.com, https://www.bbc.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne