Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pád ceny Bitcoinu (BTC) nemá na El Salvador žiadny podstatný vplyv, tvrdí Zelaya

Článok

El Salvador
Zdroj: Pexels.com

Minister financií El Salvador Alejandro Zelaya označil tvrdenie, že pád ceny bitcoinu (BTC) vytvára pre stredoamerickú krajinu vážne fiškálne riziko, za extrémne „povrchné“.

El Salvador v septembri 2021 urobil ako prvá krajina na svete z BTC zákonné platidlo, no už o niekoľko mesiacov neskôr začala cena bitcoinu (BTC) výrazne oslabovať, čo znamená, že prvotné bitcoinové investície tejto krajiny  sú aktuálne vo výraznej nerealizovanej strate.

Miestne média sa preto pýtali Ministra financií Alejandra Zelayu aké vážne problémy predstavuje pád ceny BTC pre ich krajinu, keďže strata El Salvador v súvislosti s BTC bola vyčíslená už na vyše 40 miliónov dolárov.

Zelaya najprv v reakcii na tieto otázky upozornil, že El Salvador žiadne bitcoiny nepredal, čiže k realizácii straty nedošlo. ,,Opakovane to tvrdím: K údajnej strate 40 miliónov dolárov nedošlo, pretože sme žiadne bitcoiny nepredali,“ vyhlásil dôrazne a dodal, že akékoľvek tvrdenia o tom, že investície El Salvador do bitcoinu vytvárajú pre krajinu fiškálne riziká sú „smiešne a ignorantské“ a že rizikovosť tohto druhú investície je „extrémne minimálna.“

,,Je tu jasná kritika Bitcoinu ako takého, nie stratégie El Salvador. Salvador je to, čo ich zaujíma najmenej. Média sa nezaujímajú o to, čo sa deje s našou ekonomikou, čo sa deje s našimi ľuďmi, čo sa deje s infláciou,“ kritizoval Zelaya miestne periodiká z toho, že pozornosť sústredia na bitcoin a nie vážnejšie problémy, s ktorými sa musí krajina vyrovnávať a vláda ich musí riešiř.

El Salvador v súčasnosti vlastní 2301 bitcoinov, čo je približne 48,7 miliónov dolárov – to je menej, než polovica z toho, čo investoval do BTC od septembra 2021, kedy z neho spravil zákonné platidlo.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.