Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Otázna budúcnosť kryptomien v Nigérii. Bitcoin sa tam predáva za takmer $100 000

Článok

Nigéria Bitcoin
Pixabay.com, koláž Kryptonovinky

Guvernér nigérijskej centrálnej banky Godwin Emefiele sa pokúsil objasniť postoj svojej inštitúcie voči kryptomenám a vyvrátil predošlé tvrdenia, podľa ktorých sa digitálne aktíva stali v tejto krajine úplne nelegálnymi.

Centrálna banka Nigérie (CBN) podľa informácii Cointelegraph, ktorý sa odvoláva na informácie miestneho spravodajského periodika TodayNG, vraj nikdy nezakázala samotným občanom Nigérie kupovať a predávať kryptomeny. Malo ísť teda o mylne sprostredkované informácie. Jej nariadenie sa malo týkať „len” zákazu narábať s kryptomenami pre miestne bankové inštitúcie.

,,CBN nestanovila obmedzenie používania a neobmedzuje ľudí od obchodovania s nimi. Jediné čo sme urobili, že sme zakázali transakcie kryptomien v bankovom sektore,” uviedol zástupca guvernéra CBN Adamu Lamtek.

Nariadenie centrálnej banky však viedlo k tomu, že bankové inštitúcie v tejto africkej krajine boli nútené zatvoriť účty firmám, ktoré prevádzkovali kryptomenové zmenárne, alebo ponúkali iné služby súvisiace s kryptomenami. Centrálna banka popísala toto rozhodnutie ako preventívny krok, kým posúdi možné dopady kryptomien na miestnu ekonomiku.

Z uvedeného zjavne vyplýva, že v Nigérii aktuálne panuje podobne ako v druhej najľudnatejšej krajine sveta  v Indii veľká nezhoda v tom, ako pristupovať k digitálnym aktívam. Nesúhlas s postojom centrálnej banky naznačili aj niektorí zákonodarca v nigérijskom senáte, ktorí upozornili, že s Bitcoinom nemožno bojovať.

Od momentu, ako CBN zaviedla spomínaný zákaz kryptomien sa v Nigérii začal Bitcoin obchodovať za značnú prémiovú cenu. Kým v USA sa obchodoval v čase písania článku za 57 349 dolárov, podľa zmenárne Luno bol v tejto africkej krajine v rovnakom čase predávaný až za 97 509 USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.