Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Organizátor CryptoVestibull: S kryptom je to ako so ženami. Ak ho milujete, musíte s nim byť v dobrom aj v zlom

Článok

lukas kout (2)
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Už 19. novembra sa v Lehote pod Vtáčnikom uskutoční posledná väčšia slovenská kryptomenová konferencia tohto roka. Vyspovedali sme jej organizátora Lukáša Kouta, aby sme prebrali, na čo všetko sa môžeme v sobotu tešiť. 

Lukáš organizuješ poslednú väčšiu slovenskú kryptomenovú konferenciu v tomto roku. Kde a kedy sa uskutoční a koľko návštevníkov očakávaš?

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ahojte. V prvom rade ďakujem Martin za pozvanie na rozhovor. Konferencia sa uskutoční v útulnej moderne zariadenej reštaurácii Impress, ktorá sa nachádza v obci Lehota pod Vtáčnikom v okrese Prievidza. Maximálna kapacita je 100 miest. Je to kvôli tomu, že reštaurácia má svoje limity a navyše sa tam budú ľudia chcieť aj najesť takže nemôžeme úplne odstrániť stoly na jedenie. Neočakávam, že sa kapacita naplní na 100%. Ale verím, že všetci tí, ktorí prídu načerpajú novú energiu, ktorú všetci v týchto časoch bearmarketu potrebujeme.

Čo bude jej najväčším lákadlom? Na ktorú prednášku alebo debatu sa najviac tešíš?

Myslím, že najväčším lákadlom sú všetci speakri. Každý speaker je výnimočný svojim spôsobom a všetci sú veľké osobnosti z SK krypto scény. Nielen speakri ale aj hostia medzi ktorými si aj ty Martin, za čo som veľmi rád, ale tiež napríklad Andrej Cabaj alebo Tomáš Kiebel či Daniel Fekete z Binance. Osobne sa najviac teším hlavne na panelovú diskusiu o [17:15] kde sa budeme baviť hlavne o bezpečnosti v krypto svete, pretože to považujem za veľmi dôležitú tému, ktorú treba čo najčastejšie opakovať.

crypto-vestibull-speakeri-a-partneri

Môžeš v stručnosti vymenovať speakrov a témy ich prednášok?

Jan Krajča z Bitcoinmatu bude mat tú česť byt prvým speakrom na tejto konferencii a myslím, že ma veľmi zaujímavú tému ako sa nestať obeťou tretích strán a ako byt o krok vpred voči inštitúciám.

Ako ďalší v poradí vystúpi Daniel Mitrovský z Fumbi ktorý zaujal miesto po Jurajovi Forgacsovi, ktorý napokon nebude môcť pricestovať. Daniel nám porozpráva niečo o tom ako fungujú NFT, čo to povie o metaverse či DeFi. Presný názov prednášky bude:  „Súčasná situácia v sektore DeFi & NFTs.“

Po Danielovi bude nasledovať obedná prestávka. Výber jedál bude obmedzený aby sa zaručilo, že nikto nebude na jedlo čakať príliš dlho. Presný zoznam toho aké jedlá budú k dispozícii budem včas informovať na Twitteri alebo vo FB skupine. Po obedňajšej prestávke bude nasledovať kratšia asi 45min diskusia s dvoma hosťami. Andrej Cabaj a Tomáš Kiebel budú diskutovať na tému „Implementácia BTC a LN v praxi.“

Po tejto diskusií bude nasledovať prednáška, na ktorej sa objaví Martin Habovštiak z Paralelnej Polis, ktorý bude mat veľmi zaujímavú prednášku, na ktorú sa veľmi teším. Názov témy je: „Bitcoin zničí svet“ a Martin mi k tomu napísal aj abstrakt:

„Mnohým sa môže zdať, že Bitcoin, či krypto je schéma na zbohatnutie alebo technológia na zefektívnenie digitálnych transakcií. Nie je to však pravda. Bitcoin bol špeciálne dizajnovaný na to aby „zničil“ určité javy v spoločnosti, ktoré jeho autori považujú za nežiadúce. Sú to aj také, na ktoré ste možno zvyknutí či dokonca ich obľubujete. A nie, tieto technológie nie sú vhodné na použitie iným spôsobom. Pozrieme sa na to, čo sa naozaj Bitcoin snaží riešiť, prečo to tak je, ktoré technológie sú pre vás vhodné, ak vôbec nejaké, a prečo sa nevyhnete zničeniu spomínaných javov ak ich používate.“

Takže za mňa táto prednáška bude pre mňa osobne asi najzaujímavejšia a verím, že nielen pre mňa.

Ďalej bude mat prednášku Marek Glodžák. Trejder, ktorý sa zaujíma o technickú analýzu ale nie je mu cudzia ani Makro ekonomika a práve o týchto veciach nám čo to porozpráva. Marekovi som doprial trochu viac času na prednášku ako ostatným, až 1 celu hodinu. Je to z toho dôvodu, že zhrnúť informácie o makro ekonomike a následné aj vysvetliť trochu o tom ako funguje technická analýza je nemožné do 45min a bude to náročné zhrnúť aj do 1 hodiny. Verím, že ľudí bude zaujímať hlavne tá časť, venovaná makro ekonomickým veciam.

Ako posledným speakrom bude Lukáš Šteiniger, ktorý nám predvedie svoje nadanie stand up komika (kto ho poznáte alebo sledujete jeho vystúpenia na rôznych meetupoch viete čo mám na mysli (úsmev) a samozrejme nám porozpráva o tom ako podnikať, investovať a zdaňovať kryptomeny na Slovensku a tiež povie niečo o reguláciách v EU, ktorým sa nevyhneme.

Nasledovať bude potom panelová diskusia, kde sa hodinu budeme baviť o bezpečnosti v krypto svete a zvyšok čašu sa povenujeme otázkam divákov cez Slido app.

Dúfam Martin, že som ti na túto otázku odpovedal dostatočne stručne (úsmev).

Je to prvá kryptoakcia, ktorú organizuješ. Zvládaš to? Čo by si odkázal ďalším “zanietencom” do kryptomien, ako si ty, ak by chceli zorganizovať niečo podobné aj v ich meste?

Áno je to moja prvá skúsenosť s organizáciou nejakého podujatia. Musím povedať, že ma to baví. Je to samozrejme náročné dať dokopy všetkých hostí, zorganizovať to časovo, vybaviť priestor a ozvučenie. A ďalších xy vecí, skôr detailov, bez ktorých to ale nejde. Všetko je to finančne aj časovo veľmi náročné. Mojím cieľom je, aby ľudia boli čo najviac informovaný a aby si na konferencii každý našiel tú svoju tému, ktorá ho zaujíma. Preto som nazval túto konferenciu CryptoVestibull, teda ako miesto odkiaľ sa človek ľahšie zorientuje a kam sa ďalej vyberie. Mne podobným by som odkázal, nebojte sa toho. Dôležité je sa stretávať čo najčastejšie hoc aj v menšom počte. Na krypto pive a len tak pokeckať. Kto by chcel organizovať konferencie a nemá s tým podobne ako ja skúsenosti tak smelo do toho. Ak to chcete spraviť z vlastnej iniciatívy tak to zvládnete, krok po kroku ako ja. Zdá sa to náročné, keď si to človek vezme už ako hotovú vec. Ale keď si idete za svojim po malých krokoch tak to ide ľahšie. Dôležité je nebáť sa toho.

Považuješ takéto konferencie za podstatné v čase, kedy kryptotrh ovplyvňuje všeobecná zlá investičná nálada?

Považujem za podstatné v tomto čaše čo najviac informovať ľudí o kryptomenách. Koniec koncov časy, kedy je zlá nálada sú najlepšie časy na nákup. Takže síce keď všetko rastie je väčší záujem, ale práve všetci tí, ktorí sa v tomto období zúčastňujú na podobných podujatiach v týchto časoch budú s väčšou pravdepodobnosťou úspešní a zarobia, než tí, ktorí sa zaujímajú iba keď to rastie. S kryptomenami je to ako so ženami. Ak ich milujete musíte s nimi byť v dobrom aj v zlom. Inak nikdy nezažijete tu pravú lásku.

Uvidíme sa na afterparty?

Verím, že sa tam spolu všetci uvidíme. After párty sú vždy najlepšie. Je to uvoľnenejšie a človek sa tam vždy dozvie veľa informácií, niekedy viac ako z prednášok (úsmev).

Ďalšie informácie o podujatí

Dátum: sobota 19.11.2022

Miesto konania: Reštaurácia Impress, Lehota pod Vtáčnikom (okres Prievidza)

Registrovať sa môžete už dnes od 10€

Na podujatí je obmedzené kapacita 100 ľudí a prvá štvrtina je už obsadená!

Harmonogram celého podujatia

[9:30] Príchod ľudí

[9:45] Úvod a zahájenie konferencie

[10:00] Začiatok 1. prednášky
Jan Krajča – téma: Nástrahy a príležitosti krypto trhu (Ako sa nestať obeťou tretích strán a ako byť o krok vpred voči inštitúciám)

[10:45] Prestávka

[11:00] Začiatok 2. prednášky
Daniel Mitrovský – téma: Súčasná situácia v sektore DeFi & NFTs

[11:45][13:00] Veľká obedná prestávka

[13:00] Malá panelová diskusia moderátor: Martin Gregor zo #zaujaloma
Téma: Implementácia Bitcoinu a LN v praxi (45min.+10 min. otázky z publika cez Slido )
Hostia: Andrej Cabaj a Tomáš Kiebel

[14:00] Začiatok 4. Prednášky
Martin Habovštiak – téma: Bitcoin zničí svet

[14:45] Prestávka

[15:00] Začiatok 5. prednášky
Marek Glodžák – téma: Makro ekonomika a ako byť úspešný na tradingu

[16:00] Prestávka

[16:15] Začiatok 6. Prednášky
Lukáš Steiniger – téma: Ako podnikať, investovať a zdaňovať kryptomeny na Slovensku

[17:00] Prestávka 

[17:15] Panelová diskusia moderátor: Martin Gregor zo #zaujaloma 

Téma: Bezpečnosť v krypto svete (1 hodina + 30min. otázky z publika cez Slido )
Hostia: Andrej Cabaj, Tomáš Kiebel, Daniel Fekete, Lukáš Steiniger, Jan Krajča 

[18:45] Koniec panelovej diskusie a ukončenie konferencie.
[19:00] premietanie filmu Libertas (1hod.) a začiatok After párty

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.