Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

On-chain dáta: Ťažiari vytvárajú tlak na cenu BTC, odlivy z búrz pokračujú!

Článok

bitcoin onchain report
ZdroJ: Canva.com

Z kryptomenových búrz vo veľkom ubúdajú bitcoiny aj ethery, naopak sledujeme prílivy stablecoinov a výpredaje BTC z adries bitcoinových ťažiarov. Upozornila na to on-chain analytická platforma Glassnode.

  • Za posledný týždeň odišlo z búrz 72 900 BTC. Ide o jeden z najväčších týždenných odlivov BTC z búrz v histórii. Podobné správanie sme videli ešte v apríli 2020, novembri 2020 a júni 2022
  • Na burzách zostalo už len 2,25 miliónov BTC z viac než 19 miliónov doposiaľ vyťažených. Za posledný mesiac ich odišlo z búrz až 106 000 BTC, pričom ak bude situácia naďalej napätá, nemožno vylúčiť, že tento trend bude pokračovať

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Z búrz odchádzajú vo veľkom aj Ethery (ETH) – za posledný týždeň z nich odišlo viac ako 1,1 miliónov ETH, pričom odlivy kryptomeny Ethereum z búrz sú aktuálne najvyššie od septembra 2020, kedy nastal veľký ošiaľ okolo DeFi, na ktoré sa “sťahovali”

  • Počet stablecoinov na burzách naopak rastie – len 10. novembra na burzy prišli USDT, BUSD, DAI a USDC v celkovej hodnote 1,04 miliardy dolárov Išlo o siedmy najväčší denný príliv stablecoinov na burzy v histórii

  • Na burzách sa aktuálne nachádzajú stablecoiny v hodnote 41,18 miliardy dolárov, čo je najviac v histórii. Výrazne stúpol podiel BUSD, ktorý predstavuje 21,44 miliardy USD. Ide o stablecoion viazaný k hodnote amerického doláru, za ktorým stojí burza Binance

  • Predajný tlak na Bitcoin vytvárajú ťažiari BTC, pre ktorých je aktuálne čoraz väčší problém byť pri súčasnej cene BTC a vysokom hashrate, ktorý je stále blízko ATH, ziskovými. Glassnode upozornila, že z adries, o ktorých sa vie, že patria ťažiarom BTC, odišlo za posledný mesiac 7 761 BTC, čo je najväčší odliv od septembra 2018.

Zdroj: Glassnode Insights

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.