Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Obťažnosť ťažby BTC prvýkrát po 2 mesiacoch klesla. Mineri predali v septembri 8000 BTC

Článok

bitcoin tazba
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoinoví ťažiari sa v septembri opäť dostali pod stres – naznačuje to pokles hashrate od historických maxím, úprava mining difficulty a tiež analýza ich peňaženiek, ktorá naznačuje, že bitcoiny vo väčšom predávali.

Podľa onchain analytickej platformy Glassnode predali ťažiari BTC v septembri približne 8 000 BTC – vyplýva to z pohľadu na adresy, o ktorých sa vie, že im patria.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Fakt, že bitcoiny predávajú, môže naznačovať, že pri súčasnej cene BTC nie sú schopní tieto bitcoiny držať a musia ich predajom financovať svoju ďalšiu činnosť. Je zároveň možné, že tí, ktorí nemajú k dispozícii lacný zdroj energii, môžu ťažiť aktuálne v mínuse – rozumej ich náklady sú vyššie, než súčasné príjmy z vyťažených BTC.

Pokles ceny BTC viedol v predošlých dvoch týždňoch aj k poklesu hashrate, ktorý bol predtým na historických maximách, čo viedlo k úprave mining difficulty, čiže obťažnosti ťažby, ktorá klesla o 2,14%. Táto dôležitá metrika, ktorá zabezpečuje nemennú vopred stanovenú infláciu BTC, sa upravila smerom nadol prvýkrát po dvoch mesiacoch, keď priemerný hashrate v predošlých 2 týždňoch (mining difficulty sa upravuje podľa hashrate v predošlých 14 dňoch) klesol na 224.41 EH/s z predošlých 229.39 EH/s.

Úprava mining difficulty však urobila ťažbu BTC o čosi jednoduchšou, čo zrejme mohlo byť impulzom pre obnovenie väčšieho záujmu o ťažbu. Aj v kombinácii s inými možnými faktormi sa totiž krátko po úprave mining difficulty smerom nadol dostal hashrate opäť na nové historické maximá. Pri pohľade na súčasné dáta od blockchain.com je hashrate BTC na novom ATH 240 EH/s pri 7-dňovom priemere, respektíve 1. októbra dosiahol v hrubom odhade rekordný deň s hashrate až vyše 280 EH/s.

Zdroje: cointelegraph.com, blockchain.com, btc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.