Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Obťažnosť ťažby Bitcoinu klesla najvýraznejšie za posledných 10 mesiacov

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Obťažnosť ťažby Bitcoinu klesla 25. mája 2022 prvýkrát od 14. apríla a zároveň najvýraznejšie za posledných 10 mesiacov. V skratke to znamená, že v predošlých dvoch týždňoch záujem o ťažbu bitcoinov (BTC) klesol.

K poklesu obťažnosti ťažby BTC (mining difficulty) došlo 2 týždne po tom, ako bitcoinová sieť dosiahla svoje historické maximum v tejto metrike na úrovni 31,251 biliónov. Po najnovšej aktualizácii klesla o 4,33% na 29,897 biliónov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokles mining difficuly o 4,33% je najvýraznejší od 18. júla 2021, kedy mining difficulty kleslo o 4,81%. V tom čase išlo o poslednú štvrtú v rade a najmenej výraznú korekciu mining difficulty po veľkom zásahu do ťažby Bitcoinu po zákaze ťažby kryptomien v Číne.

Obťažnosť ťažby Bitcoinu ovplyvňuje hashrate – čiže celová výpočtová sila vynaložená na ťažbu BTC. Ak hashrate rastie, mining difficulty sa upraví smerom nahor a naopak ak hashrate klesá, mining difficuly sa zníži. Pointou týchto úprav je, aby sa zachovalo tempo ťažby BTC na vopred plánovanej úrovni v podobe priemerného času na vyťaženie jedného bloku 10 minút. Inak povedané ak by k týmto úpravám na základe zmeny hashrate nedochádzalo, bitcoiny by sa mohli ťažiť rýchlejšie alebo pomalšie, ako bolo naplánované, čo by znamenalo, že inflácia bitcoinu by nebola stála.

Hoci hashrate BTC a rovnako tak mining difficulty klesli od svojich historických maxím, obe metriky sú v súčasnosti stále výrazne vyššie, než boli pred zákazom ťažby kryptomien v Číne. Inak povedané bitcoin sa dokázal z tejto negatívnej správy, ktorá prišla v máji 2021, plnohodnotne uzdraviť, čo stále možno vyhodnocovať ako veľký úspech a podčiarknutie jeho silných fundamentov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.