Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

O Polkadot sa zaujímajú veľkí inštitucionálni hráči

Článok

polkadot
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bloomberg Terminal odhalil, že niektorí z najväčších inštitucionálnych hráčov z Wall Street zaostrili svoju pozornosť na kryptomenu Polkadot (DOT).

Ako informoval portál CryptoSlate, Polkadot sa stal stredobodom pozornosti gigantov Goldman Sachs, JP Morgan, UBS či ICAP. Všetky tieto spoločnosti mali nakúpiť nejakú časť akcii Polkadot ETP, ktoré sa obchodujú na švajčiarskej burze SIX skrz spoločnosť 21Shares.

Podľa Laurenta Kssisa, ktorý je šéfom pre ETP produkty firmy 21 Shares na SIX Exchange, ich firma aktuálne v rámci Polkadot ETP spravuje aktíva v hodnote vyše 15 miliónov dolárov.

Podľa Bloombergu nakúpila najviac akcii  spoločnosť Goldman Sachs – celkovo 8600 akcii. JP Morgan pod tickerom „JPMS“ si zaobstarala 500 podielov, UBS 2770 akcii či Merrill Lynch (Bank of America) s tickerom MCLO 2200 akcii. Akvizíciu urobila aj Kepler Securities (KEPL) nákupom 550 akcii. Najväčším investorom je však broker Instinet vlastnený japonskou firmou Nomura Holdings (ticker INCA), ktorý si zaobstaral až 9280 akcii.

Polkadot ETP sa začali na SIX Exchange obchodovať len 4. februára na počiatočnej cene 22 až 23 dolárov. V súčasnosti je cena už vyše 30 USD.

Kúpou Polkadot ETP sa investori nestávajú aktívnymi držiteľmi daných tokenov, ale len akcie, ktorá sleduje ich cenový výkon. Nemusia teda riešiť ich bezpečnú úschovu. ETP produkty splňujú prvky tradičného investovania, napríklad majú medzinárodné identifikačné číslo cenných papierov.

Hoci Polkadot ETP je na SIX Exchange len krátko, hneď po pridaní do ponuky sa stalo za Bitcoinom druhým najväčším krypto produktom. Okrem Bitcoinu a Polkadot ponúka táto burza aj možnosť investovania do Binance Coin ETP, XRP ETP, Tezos ETP, Ethereum ETP či Bitcoin Cash ETP.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.