Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

O Polkadot sa zaujímajú veľkí inštitucionálni hráči

Článok

polkadot

Bloomberg Terminal odhalil, že niektorí z najväčších inštitucionálnych hráčov z Wall Street zaostrili svoju pozornosť na kryptomenu Polkadot (DOT).

Ako informoval portál CryptoSlate, Polkadot sa stal stredobodom pozornosti gigantov Goldman Sachs, JP Morgan, UBS či ICAP. Všetky tieto spoločnosti mali nakúpiť nejakú časť akcii Polkadot ETP, ktoré sa obchodujú na švajčiarskej burze SIX skrz spoločnosť 21Shares.

Podľa Laurenta Kssisa, ktorý je šéfom pre ETP produkty firmy 21 Shares na SIX Exchange, ich firma aktuálne v rámci Polkadot ETP spravuje aktíva v hodnote vyše 15 miliónov dolárov.

Podľa Bloombergu nakúpila najviac akcii  spoločnosť Goldman Sachs – celkovo 8600 akcii. JP Morgan pod tickerom „JPMS“ si zaobstarala 500 podielov, UBS 2770 akcii či Merrill Lynch (Bank of America) s tickerom MCLO 2200 akcii. Akvizíciu urobila aj Kepler Securities (KEPL) nákupom 550 akcii. Najväčším investorom je však broker Instinet vlastnený japonskou firmou Nomura Holdings (ticker INCA), ktorý si zaobstaral až 9280 akcii.

Polkadot ETP sa začali na SIX Exchange obchodovať len 4. februára na počiatočnej cene 22 až 23 dolárov. V súčasnosti je cena už vyše 30 USD.

Kúpou Polkadot ETP sa investori nestávajú aktívnymi držiteľmi daných tokenov, ale len akcie, ktorá sleduje ich cenový výkon. Nemusia teda riešiť ich bezpečnú úschovu. ETP produkty splňujú prvky tradičného investovania, napríklad majú medzinárodné identifikačné číslo cenných papierov.

Hoci Polkadot ETP je na SIX Exchange len krátko, hneď po pridaní do ponuky sa stalo za Bitcoinom druhým najväčším krypto produktom. Okrem Bitcoinu a Polkadot ponúka táto burza aj možnosť investovania do Binance Coin ETP, XRP ETP, Tezos ETP, Ethereum ETP či Bitcoin Cash ETP.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne