Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

O kryptomeny sa začal zaujímať aj gigant Brevan Howard. Investuje do nich 1,5% svojho fondu

Článok

mesto
Pixabay.com

Podľa nemenovaných zdrojov, ktoré citoval Bloomberg, sa významná európska makro investičná spoločnosť Brevan Howard Asset Maangement chystá investovať do rôznych kryptomien až 1,5% zo svojho hlavného fondu.

Brevan Howard Asset Maangement, ktorá vznikla v roku 2002, pritom nie je žiadnou malou štukou. Ide o firmu, ktorá v zmieňovanom fonde drží kapitál v hodnote 5,6 miliardy dolárov, čo znamená, že by do kryptomien by mohli investovať vyše 80 miliónov dolárov.

Tento investičný fond má popri tom už v kryptomenách aj nepriame akvizície – je napríklad 25% spoluvlastníkom firmy One River, ktorá investovala do digitálnych aktív už stovky miliónov dolárov. Doposiaľ sa však Brevan Howard vyhýbal priamemu investovaniu do kryptomien.

Náklonnosť firmy smerom ku kryptomenám podčiarkuje aj skutočnosť, že jej spoluzakladateľ Alan Howard investoval do kryptomien aj ako fyzická osoba.

Bloomberg zároveň doplnil, že o investície Brevan Howard sa bude starať spoločnosť Distributed Global, v ktorej má tento fond taktiež podiel. Konkrétne má ísť o Johnnyho Steindorffa a Tuckera Watermana, ktorí sú jej spoluzakladatelia.

Zdroj: bloomberg.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne