Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

O Bitcoin je stále záujem. Firma Microstrategy nakúpila za 243 miliónov dolárov

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Spoločnosť Microstrategy pokračuje v nastolenom trende pravidelného kupovania bitcoinov (BTC). Aktuálne ich má pod kontrolou už 114 042 a zdá sa, že v nákupoch stále nekončí.

Najnovšiu investíciu do Bitcoinu potvrdil v pondelok poobede CEO Microstrategy Michael Saylor, ktorý oznámil, že jeho spoločnosť kúpila ďalších 5 050 BTC za 242,9 miliónov amerických dolárov. Priemerná cena nákupu bola v tomto prípade 48 099 USD za 1 BTC.

Microstrategy vlastní celkovo už 114 042 BTC, ktoré dokázala kúpiť za priemernú cenu 27 713 USD. Z pohľadu držaných BTC ide o jednoznačne najväčšiu verejne obchodovanú spoločnosť na svete, hoci pred 400 dňami ešte nevlastnila ani jeden. Druhým najväčším držiteľom Bitcoinov tejto kategórii je Tesla Elona Muska s 43 200 BTC na súvahe. Nasleduje Square Jacka Dorseyho s 8027 BTC.

Ak ide o súkromne spoločnosti, v tejto kategórii jednoznačne dominuje firma Grayscale Investments654 885 BTC pod kontrolou. Tieto bitcoiny kupovali najmä počas obdobia najväčšieho záujmu o ich investičný produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ktorý je nimi krytí.

Nákup zahrnutý v on-chain dátach

Populárny on-chain analytik Will Clemente, ktorého na Twitteri sleduje viac než 250 000 followerov, upozornil, že nákup Microstrategy bol zahrnutý do sledovaných dát,  na ktoré v predošlých týždňoch poukazoval. K tomu dodal, že veľryby nakúpili za posledné 3 týždne celkovo 103 600 BTC (o takýto počet BTC stúpli zostatky na ich adresách). 5 050 BTC z toho tvoril nákup Microstrategy. ,,Ak Saylor kúpil 5050 z týchto BTC, kto kúpil ďalších 98 547 BTC? Myslím si, že sa to dozvieme,” zašpekuloval narážajúc na možných investorov z radov inštitúcii.

Clemente taktiež skritizoval tweet iného trhového analytika známeho ako “CryptoWhale“, ktorý má povesť šíriteľa poplašných alebo dezinformačných správ. “Mr. Whale” totiž tweetol správu, podľa ktorej sa bitcoinové veľryby zbavujú svojich BTC. Poukázal popri tom na to, že ich počet klesol na 15-mesačné minimum.

To je síce pravda, no Clemente upozornil, že išlo o veľmi zavádzajúcu informáciu. Počet BTC na adresách veľrýb totiž posledné dva mesiace výrazne rastie, čo znamená, že existujúce veľryby v trhu aktuálne Bitcoin vo veľkom akumulujú, teda nezbavujú sa ich, ale naopak ich množia.

Zdroje: bitcointreasuries.net, twitter.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.