Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Nový horúci trend? Nakupovanie nehnuteľností za kryptomeny!

Článok

byt
Zdroj: Pexels.com

Kryptomeny pri kúpe nehnuteľnosti nie sú obľúbeným nástrojom len vo virtuálnych svetoch, kde bol minulý mesiac nejaký “blázon” (alebo génius?) schopný za tokeny SAND v hodnote 450 000 dolárov kúpiť virtuálny dom v metaverse projekte Snoop Dogga, ale zdá sa aj v reálnom, rozumej fyzickom svete.

Ryan Serhant – realitný maklér a hviezda programu “Million Dollar Listin New York”, ktorý predal vo svojej kariére nehnuteľnosti už za viac ako 1 miliardu dolárov, dokonca odvážne tvrdí, že viac ako 50% realitných transakcií sa bude do 5 rokov realizovať cez kryptomeny.

,,Veľa kryptomenových veľrýb bude presúvať svoje peniaze a vkladať ich do tvrdých aktív, kupovať si podkrovné byty a tak ďalej,” špekuluje. ,,Myslím si, že sa nachádzame vo veľmi výnimočnom časovom bode.

Serhant uviedol aj konkrétne príklady z praxe. ,,Len v New Yorku máme tento mesiac jeden alebo dva obchody, ktoré sú realizované transakciami z jednej krypto peňaženky do druhej. Potom máme 6 alebo 7 obchodov, ktoré budú realizované cez sprostredkovateľa (kryptotransakcií) BitPay.”

Celebrita medzi realitnými maklérmi si myslí, že v súvislosti s nehnuteľnosťami by nemali ignorovať kryptomeny ani banky. Mohli by ich vraj akceptovať aj pri žiadostiach o úvery.

Tento okamih však zatiaľ ešte neprišiel. ,,Teraz keď pôjdem k inštitucionálnemu veriteľovi a chcem si ísť požičať na dom a použiť jeho financovanie, ak poviem, že všetky moje aktíva sú v Solana, Ethereum a v Bitcoine, tak banka mi povie: To je príliš riskantné, volatilné, nemôžeme vám na to požičať, alebo vám požičiame peniaze s 25% úrokom a podobne,” vysvetlil.

Serhant vidí v kupovaní nehnuteľnosti za kryptomeny obrovský potenciál. Upozorňuje však, že aj tento trh má svoje limity a regulácie. Použité kryptomeny musia mať známeho majiteľa – inak povedané celý obchod musí prejsť procesom KYC (poznaj svojho klienta), aby sa overilo, že nejde o zdroje z nelegálnej činnosti.

Následne doplnil: ,,Ak má niekto 20 miliónov dolárov v Ethereum a chce 15 použiť na kúpu bytu, budem veľmi šťastný, ak mu budem môcť tento obchod sprostredkovať,” dodal.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.