Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Novogratz sa konečne vyjadril ku krachu LUNA a UST – tetovanie mu ho bude navždy pripomínať

Článok

Tetovanie LUNA
Twitter Michael Novogratz

Miliardár Michael Novogratz stojaci za spoločnosťou Galaxy Digital (TSE: GLXY), ktorý za normálnych okolnosti „tweetuje“ na dennej báze, bol po krachu kryptomeny LUNA a k nej prislúchajúceho stablecoinu UST na sociálnych sieťach neobvykle neaktívny.

Zrejmým dôvodom bola skutočnosť, že Novogratz, ktorý je vnímaný aj ako veľký bitcoinový býk, sa medzičasom stal aj veľkým fanúšikom kryptomeny LUNA, ktorej symboliku si dokonca nechal vytetovať na ruku. Nuž a ešte podstatnejším konštatovaním je, že do LUNA investovala aj jeho firma kryptomenová investičná a správcovská firma Galaxy Digital, ktorá na to teraz výrazne doplatí.

Po prvotnom šoku Novogratza, ktorý súvisel s kolapsom ekosystému LUNA a stablecoinom USDT, Novogratz na Twitteri uviedol: ,,Uplynulý týždeň som strávil úvahami o ekonomike a o makrotrhoch a o postavení Galaxy v ňom.“

Poznámka: Galaxy Digital a aj samotný Novogratz investovali do Terra (LUNA) od septembra 2020, teda ešte v období, kedy nepatrila táto kryptomena medzi 10 najväčších na trhu. Následný rast jej hodnoty teda prinášal firme a aj samotnému miliardárovi najprv nemalé zisky.

Novogratz následne poskytol svoj pohľad na to, čo viedlo ku fatálnemu kolapsu týchto kryptomien, keď skonštatoval, že išlo o kombináciu, ktorú naštartovalo najprv konanie centrálnych bánk (QE, nízke sadzby, uvoľnená monetárna politika), ktoré viedlo k obrovskej bubline likvidity a príliš veľkým tlakom na Terra, aby poskytovala vysoké úrokové výnosy z držby užívateľov. ,,Rast UST explodoval z 18% výnosu ponúkaného v protokole Anchor, ktorý nakoniec prevalcoval iné využitie blockchainu Terra. Tlak nadol na rezervné aktíva spojený s výberom UST spustil stresový scenár podobný bankrunu.“

Novgratz následne skonštatoval, že Galaxy Digital sa vraj podarilo prežiť tento prepad, pretože firma urobila štyri veci: diverzifikovaná portfólio, vyberala zisky namiesto toho, aby držala mince, použila rámec rizík a pochopila, že investície sú ovplyvňované makro-udalosťami.

To však neznamená, že kolaps Terra (LUNA) nebude túto verejne obchodovanú firmu bolieť – veď sama o sebe pokiaľ ide o cenu jej akcii sa prepadla za mesiac o vyše 50% a od úvodu roka je v strate 65%. Okrem toho k 31. decembru mala podľa podaní na SEC v LUNA hodnotu vyše 400 miliónov dolárov a minulý týždeň firma počas earnings oznámila, že v prvom kvartáli utrpela stratu 300 miliónov dolárov. Tá však ešte nemohla nezohľadňovať udalosti spojené s prepadom LUNA, pretože k tomu došlo až v druhom kvartáli.

Nuž a pokiaľ ide o slávne tetovanie? Michael Novogratz k nemu dodal: ,,Moje tetovanie sa stane konštantnou pripomienkou, že rizikové investície si vyžadujú pokoru.“

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.