Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Novogratz ohlasuje bullrun: Bitcoin do 18 mesiacov prekoná 20 000 dolárov

Článok

Michael Novogratz
Michael Novogratz

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Michael Novogratz očakáva, že do 18 mesiacov sa Bitcoinu podarí prekonať jeho doterajšie maximum 20 tisíc dolárov.

Novogratz bol hosťom americkej celonárodnej spravodajskej televízie CCN, v ktorej vyhlásil, že Bitcoin sa pravdepodobne dokáže udržať nad cenou 6000 dolárov a jeho ďalším cieľom bude 10 000 USD.

Pokiaľ však ide o ostatné kryptomeny, domnieva sa, že nepôjdu hore takým rýchlym tempom. ,,Ostatné coiny… Ethereum je druhý najväčší, potom Ripple … musia dokázať, že sú užitočne, správne?,” položil v relácii CNN rečnícku otázku.

Novogratz poznamenal, že zo 118 prvkov, ktore sú prítomné na periodickej tabuľke, je len zlato označované za držiteľa hodnoty. To je v súlade s tým, čo tvrdil už vo februári, keď vyhlásil, že Bitcoin zaujme jedinečné miesto v sektore kryptomeny a že bude digitálnym zlatom, miestom, kde máte suverénne peniaze.

Priznal, že existujú aj ďalšie cenné prvky – napríklad ako meď, ktorú si ceníme, pretože ju používame. Podobne ako meď musia altcoiny preukázať, že sú na niečo užitočné. To znamená, že tímy, ktoré za nimi stoja, musia dostať ľudí do svojej komunity, musia získať tých správnych vývojárov a programátorov, aby priviedli produkt, ktorý bude mať skutočnú hodnotu.

Novogratz dostal aj otázku týkajúcu sa aktuálnych znepokojivých turbulencií na trhu v súvislosti s hackom burzy Binance. Obavy vyvoláva nepochybne aj kauza Bitfinexu a Tetheru, ktoré vyšetruje newyorská prokuratúra. Majiteľ väčšiny akcií Galaxy Digital priznal, že ľudia by mali byť trochu znepokojení, no poznamenal, že aj tie najväčšie kryptoburzy majú v súčasnosti len určité obmedzené množstvo kryptomien uložených na “hot wallets“ a vďaka tomu žiadny investor nestratil svoje peniaze.

Taktiež skonštatoval, že Bitcoin na tieto zlé správy prakticky vôbec nereagoval a pokračoval v cenovom raste. To je podľa neho jasným signálom, že býčí trh je už tu. Na záver reagoval aj na slová ekonóma Nouriela Roubiniho, ktorý povedal, že kryptomeny sú matkou a otcom všetkých bublín: ,,Diskusia je u konca, Bitcoin vyhral. Teraz ho ľudia na celom svete vnímajú ako legitímne miesto pre uloženie svojej hodnoty.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.