Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Novogratz očakáva, že Bitcoin sa bude nejaký čas pohybovať medzi 7 000 až 10 000 USD

Článok

Mike Novogratz
Twitter.com

Známy komentátor Bitcoinu, miliardár Michael Novogratz, ktorý je generálnym riaditeľom a väčšinovým akcionárom kryptomenovej obchodnej banky Galaxy Digital, očakáva, že Bitcoin čaká fáza konsolidácie.

Novogratz si myslí, že Bitcoin sa bude v najbližšom období obchodovať v cenovom rozmedzí medzi 7000 až 10 000 dolármi. Uviedol to počas rozhovoru pre Bloomberg, ktorý sa týkal aj témy finančnej situácie Galaxy Digital.

Počas rozhovoru uviedol aj dôvody, ktoré podľa neho spôsobili tohtoročný rast ceny Bitcoinu, ktorý sa pekne odrazil od súčasného dna na úrovni 3200 dolárov. Myslí si, že k tomu prispel aj rastúci záujem mainstreamu, zvyšujúca sa pozornosť technologických spoločnosti a samozrejme Wall Streetu. Poukázal napríklad aj na to, že Microsoft zvažuje vlastné blockchain riešenie týkajúce sa overovania a správy identity. Neobišiel ani Facebook a jeho plány na spustenie vlastnej kryptomeny.

Podľa bývalého manažéra hedžových fondov Fortness Group a partnera v Goldman Sachs Group Inc. došlo tento rok v sektore kryptomien k významnému posunu:

,,Prešli sme z fázy, kedy sme sa pýtali či si kryptomeny experiment. Či sú skutočne. Či ide o bublinu ako s tulipánmi. Teraz vieme, že kryptomeny budú podstatnou súčasťou finančnej a spotrebiteľskej infraštruktúry sveta,” uviedol.

Pokiaľ ide o spomínanú Galaxy Digital, tá za prvé tri mesiace tohto roku dosiahla čistý zisk 12,9 milióna dolárov. Pre ilustráciu v rovnaké obdobie roka 2018 pre pád trhu s kryptomenami vyčíslila  stratu vo výške 134 miliónov dolárov. Súčasný rast pochopiteľne súvisí s posilňovaním ceny Bitcoinu od úvodu roka.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.