Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nikto netuší, na akej cene Bitcoin skončí. Za deň môže spraviť aj 250%, tvrdí Greenspan

Článok

Mati Greenspan
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ spoločnosti Quantum Ecenomics Mati Greenspan vo svojom newsletteri tvrdí, že súčasný rast ceny Bitcoinu v žiadnom prípade nemusí znamenať, že sa Bitcoin prehrieva a smeruje k podobnému krachu, aký sme sledovali v období, kedy cenu $20 000 prekonal prvýkrát, čiže v decembri 2017.

,,Podľa nášho názoru sa tento rast len začína. Pravdepodobne by sme nemali zohľadňovať žiadne staré metriky, pokiaľ ide o stanovenie toho, aký druh percentuálnych ziskov je možný. Ak by sa dopyt z týchto úrovni naďalej zvyšoval a ponuka sa bude naďalej obmedzovať, existuje reálna možnosť, že v niektorých dňoch môžeme vidieť aj 250% zisky, dokonca aj viac,“ uviedol šokujúcu predpoveď, no doplnil:

,,Na tejto planéte neexistuje nikto, kto by bol schopný presne predvídať, kedy sa Bitcoin opäť prevráti do medvedieho trhu, ak vôbec. Cena pri jeho novom maxime môže byť akékoľvek číslo medzi 23 800 USD a 1 miliónom dolárov za 1 BTC.”

Greenspan dokonca nevylúčil ani tvrdenie Scotta Minera z firmy Guggenheim Partners, ktorá avizuje svoju investíciu do Bitcoinu. Ten tipuje, že nový bullrun skončí na cenovke okolo 400 000 USD.

,,Teraz keď sme za maximami všetkých čias minulých nezostávajú v grafe žiadne úrovne, ktoré by naznačovali, kde by cena mohla napokon dôjsť. V určitom okamihu to však vyvrcholí, tým si môžeme byť istí.“

CEO americkej pobočky burzy Binance Catherine Coleyova si myslí, že súčasný rast bitcoinu je dôkazom udržateľného rastu: ,,Keď budú FED a iné vládne agentúry naďalej v poriadku s tým, že sa znehodnocujú fiatové meny, tak dovtedy my budeme naďalej veriť v diverzifikačnú tézu o raste Bitcoinu, pričom jeho cena bude prerážať kľúčové technické úrovne.”

Zakladateľ a CEO dubajskej finančnej poradenskej spoločnosti deVere Group Nigel Green sa domnieva, že rok 2021 bude pre Bitcoin opäť rekordný. Cena podľa neho narastie minimálne o 50% a môže sa aj zdvojnásobiť. ,,Niektoré z najväčších svetových inštitúcii a sú medzi nimi aj nadnárodné platobné spoločnosti a giganti z Wall Street, sa sústredia čoraz viac na kryptomeny. Prinášajú so sebou odborné znalosti a kapitál, čo zas zvyšuje záujem spotrebiteľov,” skonštatoval.

Menej optimistický bol v súvislosti s Bitcoinom Mark Cuban, miliardár, ktorý sa aj v minulosti zviditeľnil protichodnými názormi na najznámejšiu kryptomenu. Majiteľ basketbalového klubu Dallas Mavericks uviedol, že BTC investori by sa naň nemali pozerať ako na akýsi druh ochrany v „súdny deň”. ,,Bitcoin je uschovateľom hodnoty podobne ako je zlato. Je to však viac náboženstvo ako riešenie akéhokoľvek problému. Krajiny podniknú kroky na ochranu svojich mien a svojej daňovej schopnosti, takže čím viac ľudí bude veriť, že to nie je nič iné ako uschovateľ hodnoty, tým im hrozí väčšie riziko vládnych zásahov.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne